Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback

Paweł, 6 lat temu
Silnik 1.8 TSI 180KM 132kW
Rok produkcji 2017
Skoda Superb III Liftback 1.8 TSI 180KM 132kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Karoseria : To jest kosmiczna przestrzeń. Wszystko się miesci.
W cenie około 135 tys zł za w pełni wyposażony samochód tych gabarytów ciężko znaleźć coś lepszego. Nie jest to co prawda klasa Audi czy Mercedesa ale dużo lepszy wybór niż słabiej wyposażona BMW 5er / w dniu zakupu cena 518d i Skody po negocjacjach były identyczne/. Jestem zadowolony z wyboru.
Niby to tylko 1.8 turbo czyli 180 ps i 320nm...w realu wyszło nieco ponad 200ps i 348nm na hamowni. Pracuje bardzo ładnie i cicho choć przy 5 tys obr potrafi przyjemnie zaryczeć. Plusem jest spora elastyczność. Mocy nie brakuje acz i tak myślę nad programem po gwarancji. Po pierwszej wymianie oleju nie zanotowano ubytków i posiłków.
Mq350 pochodząca z Golfa GTI zdecydowanie jest lepszym wyborem niż DSG do 1.8. Gdyby ta skrzynia była dostępna z 2.0 tsi to pewnie bym wziął... dość krótkie skoki, przyjemnie mechaniczne i precyzyjne. Jedynie lepsza dla mnie była kiedyś w Alfie 156 GTA.
Prowadzenie bardzo przyjemne ale widać, że to blisko 5m limuzyna. Mimo dcc w trybie sport auto dość wyraźnie się przechyla. Nie mniej jednak jedzie jak po sznurku choć układ kierowniczy mógłby być ciut mniej gumowy...ale przesiadlem się na to auto z Alfy 159, która prowadziła się idealnie
Dcc robi robotę. Auto jest bardzo komfortowe. Wnętrze przepastne i swietnie się sprawdza w trasach. Jeżdżę tym autem dużo autostradami i rodzina potrafi mi przespać całą drogę..
Jak to w VAGu. Wsiadasz i jedziesz.
Wentylowane fotele polecam. Rewelacja. Mam grzane wszystkie 4 miejsca- przydaje się. Klima bardzo wydajna. Grzanie ostatnio sprawdzałem i także nieźle działa. Duży plus za system odzyskiwania ciepła z silnika na postoju.
Bije wszystko na łopatki... ideał. Miejsca więcej niż w s klasie i a8 standardowej.
Mogłoby być lepsze. Problem stanowią fabrycznie zakładane opony Pirelli. Głośne jak diabli. Pewnie to tez wina słabiej wygłuszonych nadkola ale jechałem takim samym superbem na fuldzie sport control i to była przepaść.
Jak na około 200 koni to spalanie jest ok. 9-10l w mieście i około 6.5l w trasie. Koszty inne- poza wymiana oleju za bagatela 510zl w aso/ dość drogo/ to nie miałem okazji.
Nie ma nic lepszego w tej cenie i w tych gabarytach oraz z takim wyposażeniem. Za Laurin & Klement dałem 133500zl z wieloma dodatkami z listy opcji jak wentylowane fotele, hak, kamera itd... dostałem bardzo duży rabat.
Nie odnotowałem nic poza wymianą przycisku przesuwania fotela pasażera bo nie działał przy odbiorze samochodu. Przy 13 tyś km mam dość duże wytarcie na kierownicy. Mają wymienić całą na gwarancji bo ponoć zużycie nie z mojej winy. Faktyznie- jeździłem egzemplarzem z przebiegiem 60 tys km i była jak nowa.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TSI 180KM 132kW [l/100km]