Lista ocen Smart Fortwo I (42) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 49 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~były_posiadacz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Pod tym względem to jest prawdziwa porażka. Skrzynia biegów padła. Przez miesiąc stał w warsztacie i nikt nie potrafił opanować elektroniki sterującej tą skrzynią. Silnik bierze bardzo dużo oleju – trzeba co chwile sprawdzać żeby go nie zatrzeć. Podobno te silniki wytrzymują tylko 150 tys. km do remontu kapitalnego. Przed sprzedażą padła mi turbosprężarka – potwornie kopcił. Co chwila paliły się żarówki (wymiana tych z przodu to po...
~Psuwacz
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
Najczestsze drobne usterki: -Zamarzające klamki (naprawa we włąsnym zakresie dla niedoświadczonej osoby to godzina i 10 zł, dla rozrzutnych 180 zł na oryginalnych częściach) -Przeciekające tylne szybki z poliwęglanu (błąd fabryczny, czas naprawy około godziny + koszt uszczelki; np profil P do okien, czyli ~40 zł) -Gumy i sworznie wahaczy; wytrzymują ~30 tysięcy km na polskich drogach. Wymiana wszystkich elementów to kilkaset zł.
~Krzysztof Modzelewski kmodzele@friko6.onet.pl
Coupe 0.7 72KM 53kW
niestety auto sie psuje. A to samek w jednych drzwiach, a to w drugich, a to żarówki, a to lusterko elektryczne, a to system kontroli poduszek powietrznych. NAwet klocki się starły po 19.000 km! Moim zdaniem niezawodnosć wynikająca z jakości wykonania jest pod psem. Na szczęście gwarancja ma 2 lata.
~silverss@wp.pl
Coupe 0.7 72KM 53kW
auto ma 56000 przebiegu i nic pozatym, ze kiedyś skrzynia mi odmówiła posłuszeństwa ... wina wilgoć... jeśli ktoś ma problemik ze smartem niech pisze dam kontakt do mega hobbistów... znaja te autka na wylot... i wszystko do nich maja lub pomogą znaleźć..
~adrain@go2.pl
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Odpukać nic się nie zepsuło . Poprzedni właściciel wymienił sprężynę przednią - pękła. Podobno trzeba uważać na turbinę , intercooler, i wymieniać olej w skrzyni biegów , wówczas autko okaże się całkowicie bezawaryjne. Podobno mniej zawodne niż benzynowe.
~RYCHOMR
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Zamek ni na mrozie rano sie zbuntował ! Tzn; otworzył się i do autka wlazłem tylko sie w środku zawrzeć nie było jak !!! Dzień wcześniej go myłem więc dlatego bo jak sie zagrzał [ Do pracy mam 30km] pomajstrowałem pilotem wszystko wróciło do normy !!!
~adrain
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
MAM AUTO OD DWÓCH LAT, OBECNIE AUTO MA 7LAT JAK NA RAZIE ROBIE TYLKO PRZEGLĄDY I RAZ WYMIENIAŁEM SAM PRZEDNIĄ ŻARÓWKĘ POPRZEDNI WŁAŚCICIEL WYMIENIŁ PRZEDNIE SPRĘŻYNY (PODOBNO JEDNA PĘKŁA)
~marcin@rynkowy.pl
Coupe 0.6 45KM 33kW
Poważniejszych usterek nie zdążyłem odnotować bo autkiem jeżdzę dość krótko. Poprzedni właściciel jednak nie narzekał i sprzedał mi samochód w bardzo dobrym stanie.
~PatrykGDA
Coupe 0.6 45KM 33kW
Brak. Robisz raz i juz. Spokoj na kilka lat. Szprzeglo 1000zl, Termostat 260zl. Reszta tarcze i klocki, silowniki klapy, itp itd = Tanio.

Usterki Smart Fortwo I

Smart Fortwo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~prof.
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Wiem, ze mankamentem czesto wymykajacym sie spod kontroli jest termostat, reszty usterek narazie nie poznalem i mam nadzieje, ze tak pozostanie.