Lista ocen Ssangyong Korando V (14) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zeb
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Tam gdzie mitsu 1.6 benzyna potrzebował 7.5 litra bez litowania się nad pedałem gazu, korando (bez oszczędzania pedału przyspieszenia) pije 10 litrów. Przy bardzo usilnych staraniach da się zejść do 8.5, ale zabija to przyjemność z jazdy, a silniczek ssangyonga kusi do dynamicznej jazdy (a robi to cicho i kulturalnie). Dla porównania - miśkiem udało mi się jechać poza miastem (flegmatycznie i nieciekawie) ze spalaniem 5.1 litra, korando w tym...
~Kozak
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Przez 100 000 km nic się nie zepsuło, nie było też żadnych problemów z czymkolwiek. Średnio po mieście spala mi ok 8.3-8.5 /100 km, w trasie śr. 7-8 /100, powyżej 130-140 km/h zaczyna palić dużo. Serwisy podstawowe dość tanie 650-700 zł.
~SsY Korando
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Jak zawsze, mogłoby być taniej. Serwis cenowy podobny jak u Skody czy Suzuki. Przegląd co 15tys lub raz w roku. Producent wspomina także, że po 2tyś km rekomendowana jest wymiana oleju i filtra (docieranie nowego silnika)
~Grzegorz
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Poprzednie auta paliły mniej, ale nie drastycznie a były słabsze i mniejsze, na razie auto nowe, być może spalanie spadnie jeszcze trochę. Ceny w ASO porównywalne, czas pokaże. Jak będzie bardzo źle to zdecyduje się na dedykowane LPG.
~Sławek
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Przeglądy co 15 tyś. km. Co prawda producent wymaga aby pierwsza wymiana oleju odbyła się po 7500 km . Przegląd po 15tyś. km poniżej tysiąca złotych.
~Włodek
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
z tym przebiegiem mogę odnieść się tylko do kosztów eksploatacji - koszty paliwa porównywalne z Corollą o podobnym przebiegu
~Mariusz
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Są już tanie części z rozbitków w niskiej cenie. Tanie filtry.
~Andre
Trochę tańsze od poprzednich. 15 - 20%
~Trapolo
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Dobra cena przeglądu dość niskie spalanie.
~Andrzej
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Jak na tak duży samochód Ok