Lista ocen Ssangyong Korando V (17) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 6 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kozak
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Nie jest przesadnie szybką ale też nie zamula. Biegi zmieniają się bez zarzutu, bez szarpnięć czy innych anomalii. Bardzo przyjemnie i płynnie się jeździ z tą skrzynią. W razie czego są łopatki przy kierowcy, oraz możliwość manualnej zmiany. Jest tryb sport a także tryb Winter ale ja nie korzystam zakurat bo skrzynia dobrze działa w standardzie
~Grzegorz
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Mam manuala, daje większe możliwości jeśli chodzi o wpływ na spalanie, czy jazdę na śliskim. Porównanie mam do mojej wcześniejszej hondy Civic ufo i mazdy 3, skrzynia w niczym nie ustępuje. Biegi precyzyjne nic nie haczy, bez zastrzeżeń. Długie przełożenia: na 6 biegu przy 140km/h 2500obrotów.
~Misiek
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Hydraulik więc czymś za trwałość trzeba zapłacić ale poprawnie zmienia biegi. Nie zauważyłem problemów. Pośród hydraulików to mogę dać 5.
~Zeb
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Pozytywne zaskoczenie. Pracuje płynnie, a w trybie sport, po zdecydowanym wciśnięciu pedału gazu, szybko redukuje.
~Andre
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Komputer za wcześnie każe zmienić bieg. Jeżeli tak zrobimy, to zwiększa się zużycie paliwa. Sprawdziłem. Różnica to blisko 1l.
~Kuba
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Manual pracuje naprawdę nieźle, biegi wskakują idealnie. Dodatkowo szeroki zakres prędkości na wyższych biegach.
~Trapolo
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Klasyczny automat, szybko zmienia biegi. Nigdy nie miałem żadnych wątpliwości co do zachowania.
~Sławek
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Skrzynia biegów bardzo precyzyjna choć drugi bieg "wchodzi" z minimalnym oporem (inaczej jak pozostałe).
~Wojciech
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Klasyczny automat to poprostu klasyka i japońska precyzja (skrzynia jest firmy Aisin) Nie mam uwag.
~SsY Korando
SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Skrzynia automat, bez problemów, nie szarpie i dobrze zmienia biegi.