Ocena kierowcy - Ssangyong Korando V SUV

Włodek, 2 lata temu
Silnik 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Rok produkcji 2021
Ssangyong Korando V SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria i jakość wykończenia w porównaniu do "czołowych" marek znacznie lepsza dla porównywalnych poziomów cenowych
Silnik : podawane w recenzjach zużycie paliwa wg mnie jest znacznie zawyżone.
Zakup to był impuls. Nosiłem się zakupu samochodu z automatem od jakiegoś czasu ale albo ceny były nieproporcjonalne do wyposażenia albo też auta były dość ciasne. A kryterium wygody wsiadania , w moim wieku , było podstawowym. w początkach lipca zauważyłem reklamę, praktycznie pojawiła się albo ja ją spotkałem tylko raz. Sylwetka spodobała mi się więc zacząłem szukać w internecie informacji, znalazłem trochę, w zasadzie wszystkie były pozytywne z jakimiś sugestiami o wysokim spalaniu. W sierpniu zobaczyłem samochód na żywo. Zrobił na mnie dobre wrażenie, wyglądem, wyposażeniem i jakością wykończenia W efekcie jeżdżę nim od początku pazdziernika. Przejechałem do tej pory niewiele 1700 km . Moje wrażenia - jestem ciągle pod wrażeniem obszerności kabiny. Inne wrażenia - jakość wykończenia , funkcjonalność, ergonomia pozostały pozytywne. Zweryfikowałem też dane o zużyciu paliwa i jestem mile zaskoczony - z sygnalizowanych w recenzjach 13-15 l/100 km okazłao się w praktyce tych 1700 km że wynosi 8,56 l/100. Przy nie dotartym samochodzie o dużej, kanciastej sylwetce silniku 160km i masie ponad 1400 kg uważam , że to b. dobry wynik. Porównuję do skody Octavii 1,6 czy Toyoty Corolly też 1,6. Tam, przy moim stylu jazdy buło to na poziomie 7,8-8l/100km. Sygnalizowany smród platików praktycznie ustał po trzech dniach a te 1700 km to ca połowa na ekspresówkach, 35% to drogi pozostałe a reszta to moje codzienne przejazdy w małej miejscowości. Jedno co mi trochę przeszkadza to mała ilość schowków w kabinie ale za to sposób zagospodarowania przestrzeni bagażnika - z podziałem na dwie części uważam za rewelacyjny. Trochę inaczej prowadzi się niż moje dotychczasowe sedany ale jest wyższy, ma wyżej środek ciężkości i sam jest cięższy. Podsumowując jestem bardzo zadowolony ze zmiany na właśnie ten samochód z wyposażeniem które w innych markach podbiło by cenę, z automatem , o 1/3 do 1/2 zapłaconej za moje Korando,
bardzo dynamiczny
pracuje bez zauważalnych szarpnięć podczas zmiany przełożeń
bez zastrzeżeń
Może się podobać, bardzo dobrze spasowana
Lepsza niż w Corolly
Bez zastrzeżeń
w ciepłe dni skuteczne, w chłodne nie miałem okazji, jeszcze , sprawdzić
Bardzo dużo miejsca i dla kierowcy jak i dla pasażerów
Lepsze niż w Corolly
z tym przebiegiem mogę odnieść się tylko do kosztów eksploatacji - koszty paliwa porównywalne z Corollą o podobnym przebiegu
Jakość wykończenia bardzo dobra, że mało miękkich plastików? Ale tam gdzie są potrzebne to są.
brak przy tak małym przebiegu
brak przy tak małym przebiegu