Ocena kierowcy - Ssangyong Musso I Standard

MUSSOMAN, 17 lat temu
Silnik 2.9 TD 120KM 88kW
Rok produkcji 2000
Ssangyong Musso I Standard 2.9 TD 120KM 88kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
silnik jest co prawda na licencji M-B ale dlaczego te pierniczone chiczony nie wsadzili tam silnika z okularnika o mocy 150kucyków, na biegu jałowym słychać wyraźny klekot a przy 120tys. km wymieniłem wałek rozrządu i szklaniki; ale to przez poprzedniego właściciela bo nie wiemineniał oleju przez 80tys. km(Idiota). silnik to jedyna rzecz które jest O.K. w tym koreańczyku
skrzynia biegów jest fatalna za za któtka 1 i 2 jazda sie zaczyna dopiero na 3 i 4 a piątka tak nie precyzyjnie wchodzi ze wole jechać wolniej niż ją wrzucać;-/ lepiej by było gdyby włożyli skzynie od M-B busa i dali reduktor za skrzynią mocowany na oddzielnej flanszy, a nie w korpusie (beznadzieja) przełożenia jak w ciągniku siodłowym -(minus)
bardzo wygodny jak na jeepa, w terenie natet nie żle się spisuje
z tyłu fatalna, powinien seryjnie mieć zainstalowane czujniki parkowania
nic specjalnego bardzo ciężko znaleźdź cokolwiem ale to kwestia przyzwyczajenia (jestem przyzwyczajony do Merca a to za cholwe nie przypomina Deski rozdzielczej mecha)
musze pochwalić za to jest OK , jedynie z tylu powinny być wloty w koncoli środkowej jak w mercu(np. W210) ale zamieżam to przerobić poprowadze grubą elasyczną rurę przez tunel i będzie OKI
może być ale denerwuje mnie kolumna kierownicy mam tylko 170cm wzrostu a udeżam nogami o kolumne przy najwyższym położeniu kolumny(nadmieniam jeszcze ze nie siedze blosko kierownicy jak to się zdaża częśto niskim paniom)
cicho ale mogło byc lepiej(to tylko DAEWOO)
pali nie mało ani nie dużo nie zwracam na to uwagi bo mam własną stację w granncach 11l/100km
dałem za niego 18tys z rozsypanym silnikiem z naprawą mnie wyszedł jakieś 28000PLN nie jest to dużo za tak młode auto w pełniej opcji(oprucz skóry)
lubi zawodzić i chałasuje mi przednie załączanie napędu w pisatach
pęknieęcie łańcucha rozrządu przy 120000 km ale to przez brak odpowiedzniej odsługi poprzedniego właściciela

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 120KM 88kW [l/100km]

9,4