Lista ocen Subaru Tribeca (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MM
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
Benzynowy silnik bokser 3l o mocy 245 km, masa pojazdu ponad 2 tony, staly naped 4x4, tradycyjny automat, gabaryty pojazdu...no coz po zatankowaniu pokazuje zasieg ok 450 km... Fani Subaru tankuja co 280 km ;-(( (Podsumowanie: spalanie na trasie jazda \"o kropelce\" 10 l/100km, \"normalna\" jazda na trasie 14 l/100km, autostrada \"przy reagowaniu na podpuszczanie\" przez innych kierowcow (ok. 200 km/h) 19-21 l/100km. Miasto...\"Hitchcock...
~Jack
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
na szczęście Subaru nie powinno często znajdować się w serwisie, spalanie średnio trzeba uznać 12 l, takim samochodem nie jeździ się jak coupe. To przecież rodzinny krążownik. Przy dostojnej jeździe pali tyle co Outback 3.0. MOżna więcej, szczególnie w mieście i szybko (powyżej 150) na autostradzie. Odrobina oleju w głowie pozwala znacząco obniżyć koszty spalania, aby stały się mało uciążliwe (tak, VWS Passat 1.9 pali mniej).
~Kornel
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
Jak na tę klasę samochodu jest super. Miałem obawy, ale spokojnie jeżdżąc pali tyle co osobowy samochód z 2 litrową benzyną który trzeba kręcić do wyższych obrotów aby jakoś jechał.
~Bartek1977
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
Po przejechaniu 20000 km policzylem - i uwaga!! Wg mnei auto jest ekonomiczne. Liczy sie tylko to jak policzysz jgo koszty calkowitego utrzymania: 1) Kupisz je taniej o jakies 15 tys niz porownywalnego Europejczyka 2) Oprócz przegladów i paliwa nie dzieje sie NIC! 3) Spalanie zaley w duzej mierzez od tego czy bedziesz jezdzl tak jak wszyscy czy bedziesz chcial byc zawsze pierwszy spod swiatel.
~Vesoly79
SUV 3.6 260KM 191kW
Ogólnie niewiele rzeczy się psuje, ale jak już się zepsuje, to koszty są spore. Praktycznie dostępne są tylko części oryginalne i nie wielu zamienników. Do tego nie każdy warsztat wie co robić i czasem uczą się na nasz koszt. Do tego jeszcze ceny paliwa. Patrząc jednak na inne auta i podsumowując roczne wydatki to wychodzi, że tak źle nie jest.
~Bogusław
SUV 3.6 260KM 191kW
Spore zapotrzebowanie na paliwo w mieście. Na krótkich odcinkach, w korkach i przy ciężkiej nodze. Na trasie pali zaskakująco mało. Rozgrzany motor, opływowa bryła, tempomat, płynna jazda, oszczędny. Wydatki rekompensuje bezawaryjność. Można zagazować, w wersji z LPG koszty utrzymania jak zwykłego auta kompaktowego.
~luki266
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
Myślę, że na tę masę i stały napęd na cztery koła 12,5 litra benzyny jest OK. Jest to średnie spalanie za cały rok jakie podaje komputer (nie kasowałem licznika). Części w normalnych cenach. W sumie to auto jak na razie kosztuje mnie najmniej z dotychczasowych. Nie ma awarii i nie trzeba było włożyć w nie po zakupie.
~piotr_grabowski
SUV 3.6 260KM 191kW
Dałem max, bo jak rozmawiam z kolegami, którzy jeżdżą autami kompaktowymi to koszty są praktycznie takie same (mówię tu o standardowych częściach czy podzespołach, takich jak: tarcze hamulcowe, klocki, filtry, elementy gumowe zawieszenia itp), ale "grube rzeczy" to i do "Malucha" są drogie.
~piotr
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
pali jak smok... po miescie 25 l/100km i nie dajcie sie nabierac... najmniej co mi sie udalo wyciagnac to 11 l/100km ale jechalem z predkoscia 90-110km/h na w miare plaskej autostradzie bez wzniesien... ps. wytrzymalem 3godziny, a tak normalnie na autostradzie to 16 l/100km
~jacekleski@o2.pl
SUV 3.0 i R6 24V Boxer 256KM 188kW
no tu jest jedyny bolesny punkt tego samochodu. Po mieście między 17 a 20 i nic się nie da z tym zrobić. Z drugiej strony nie ma sensu porównywać tego spalania do auta kompaktowego. Na tle inych dużych terenowych wypada OK. Silnik 3,6 + ciężki układ napędowy muszą tyle kosztować.