Lista ocen Suzuki Baleno II Kombi (31) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo
Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
Moze mialem pecha ale uwazam ze fatalna. po 123000 do wymiany lozyska w mechanizmie roznicowym. Od kilku mechanikow dowiedzialem sie ze to dosc czesty przypadek w baleno. Skrzynia jest skrzynia ze swifta z niewielkimi modyfikacjami i nie wytrzymuje mocnego silnika. Moim zdaniem taka awaria nie ma prawa sie zdarzyc. Dodam ze nie jezdze ostro. Biegi sa "dlugie" np prawie do 100km/h na dwojce ale uciazliwie jezdzi sie po miescie bo auto nie...
~Speedy9
Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
Skrzynia jest kiepska. Biegi wchodzą ciężko, brak jej precyzji. Zresztą to jeden z bardziej awaryjnych elementów tego auta. W tym miejscu warto też napisać o innej rzeczy. Musiałem wymienić przedni dyfer za ... 3500zł, bo oczywiście tylko oryginalne części można zdobyć. Tylko dlatego to zrobiłem, że auto jest w ogólnym stanie dobrym i żal mi go było wywalać na złom. NIE KUPUJCIE WERSJI 4x4!
~sieru@wp.pl
Kombi 1.9 TD 75KM 55kW
Dobra elastyczność biegów. Ogólnie Baleno nie cieszy się dobrą opinią jeśli chodzi o skrzynie. Z tego co wiem są z nimi problemy chociaż w tym roczniku podobno już problem nie występuje. Z druiej strony patrząc na to ze kupiłem go z uszkodzoną skrzynią i jeżdżę ponad rok bez problemów to chyba można stwierdzić że nie jest najgorzej. Dlatego tylko 3
~Puppet_Master
Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW
Przez 6 lat, 2 razy naprawialem skrzynie. Kupilem to auto z uszkodzona skrzynia i nienaprawiajac tego defektu przejezdzilem dwa lata..... po czym kupilem uzywana. Przestal mi wchodzic 2 lata temu piaty bieg- mechanik za kilkaset zlotych wymyslil "patent" i dziala bez zarzutu po dzis dzien.
~Ireneos
Kombi 1.6 i 16V 96KM 71kW
kupiłem z defektem skrzyni w salonie Suzuki w Niemczech.....za 600 zł mechanik (młody bystry)naprawił i jest spokój 40.000 km. Skrzynia delikatna nie lubi gwałtownego szarpania,"mieszania" biegami. Jest to największa wada Suzi. Warto co 40,50 tyś wymienić olej w skrzyni.
~Tom_Cat
Kombi 1.6 i 16V 101KM 74kW
Niestety, ale skrzynia biegow jest za slaba w stosunku do silnika 1.6. Jest to przypadlosc wielu Suzuki Baleno i czesto kierowcy decyduja sie na wymiane calej skrzyni. Dostepnosc elementow skrzyni jest zadowalajaca, nie wiecej niestety. W swoim egzemplarzu naprawialem ja juz 2 razy.
~Dario
Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
Odkręca się płytka piątego biegu, trzeba rozbierać skrzynię - to częsty przypadek, trzeba wymienić tylko małe wkręty, ale niestety zdjąć całą skrzynię - kosztowne. Ciężko również wchodzi wsteczny
~luiza
Kombi 1.6 i 16V 96KM 71kW
wyrobila sie juz troche i czasem zeby wrzucic jedynke i dwojke trzeba poszukac miejsca w ktore ma wpasc bieg.czasem tez ciezko wchodzi wsteczny. Po za tym reszta biegow bez awaryjnie.
~N a t a l a
Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
Jedną skrzynię wymieniłam już bo się posypała. Niestety to koszt 1600 zł. Nowa skrzynia (używana) na razie działa ale dwójka i wsteczny ciężko wchodzą
~Adam Kluska Kraków
Kombi 1.6 i 16V 4WD 96KM 71kW
niechlujnie zamontowana fabrycznie poluzowała się po6-ciu tysiącach p rzebiegu. Kosztowna naprawa 2000 zł,bieg wsteczny bardzo kiepsko wchodzi
Suzuki Baleno II Kombi