Lista ocen Suzuki Baleno III (47) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Dynamiczny i przede wszystkich niesamowicie oszczędny. Jego prosta budowa wróży niezawodność, która mam nadzieję potwierdzi się po latach. Brak turbo i innych bajerów nie przeszkadza, bo tu robotę robi niska masa. I dopiero zestawiając te 865 kg z mocą 90 km. można zrozumieć, że Baleno naprawdę jedzie. Sytuacja zmienia się nieco, jak załadujesz komplet pasażerów... wtedy trochę trzeba kręcić. Ale i to nie przeszkadza... silnik ma jeszcze taką...
~Arkadiusz
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Jednostka bardzo kulturalna. Do dwóch tysięcy obrotów jest praktycznie niesłyszalna. Po włączeniu klimatyzacji wchodzi w lekkie wibracje. Nie przenosi drgań na kierownicę i drążek zmiany biegów. Zbiera się od 1500 obrotów przy jedynie kierowcy na pokładzie. Największe przyspieszenie można odczuć od 4000 obrotów, ale zazwyczaj nie ma potrzeby go tak wysoko kręcić. Silnik prosty, na łańcuchu stąd producent zaleca kontrolę łańcucha przy 160k km....
~R2d2
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Bajka. Bardzo cichutki. Niezawodny i meeeega ekonomiczny. Nie trzeba pilowac do czerwonej kreski. Zasluga wagi i sprężania motoru. Poza tym bez turbo wiec pojezdzi setki tysiecy kilometrów myślę. W zimę mógłby trochę szybciej się nagrzewac ale co tam. Nadrabia przyjemnościa z jazdy i ekonomika. Czy pisałem ze auto pali na trasie ok. 4 litrów przy predkosciach 120-140 a w mieście 7 litrów gazu?? Benzyny jakies 5 wychodzi. Bye bye dieselki :)
~f72
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Zwraca uwagę wysoka kultura pracy oraz niezwykle małe spalanie. Wyraźnie ożywia się w miarę wzrostu przejechanych kilometrów. Kapitalnie zareagował na zalanie Verwy 98 z Orlenu. Nie wiem, co jest w tym paliwie, może kwestia dodatków, ale zarówno Swift, jaki i Baleno pięknie na nie reagują. Efektu takiego nie ma np. na paliwach Shell albo BP :-/. Uwaga! Po zalaniu efekt odczuwalny dopiero po około 500 przejechanych kilometrach
~Matemaa1
Hatchback 5d 1.0 BoosterJet 110KM 81kW
W porównaniu do wersji 1.2 zdecydowanie lepsza dynamika, szczególnie przy wyprzedzaniu. Auto znakomicie radzi sobie na autostradach, nawet obciążone. Kultura pracy, jak na 3-cylindrowca bardzo dobrze, choć trzeba się pogodzić, szczególnie na początku do nieci irytującego brzmienia, potem m.in. wspomniana dynamika rekompensuje wszystko. Niezwykle małe, jak na takie osiągi zużycie paliwa.
~Wojciech
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Nie psuje się, nie bierze oleju i rozpędza moją Suzi z odpowiednim wigorem. 90 KM przy niecałych 900kg masy daje radę. Na niskich obrotach nie zbiera się za bardzo, ale pali skromnie i nie wpada w wibracje nawet jadąc 60 na 5 biegu. Chcąc szybciej przyspieszyć trzeba go wkręcać na wysokie obroty, przy czym nawet fajnie brzmi.
~Papillon75
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Bardzo wysoko oceniam kulturę pracy silnika. Silnik bez żadnych turbo, dwumas, rozrząd na łańcuszku rewanżuje się cichą pracą, niezawodnością. Na postoju wręcz go nawet nie słychać. Oczywiście szybka jazda i wchodzenie w wyższe obroty powoduje większy hałas w kabinie, ale do 120 km nie stanowi do istotnej dokuczliwości.
~Kacper
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Dodatkowo auta jest na prawdę ciche. Bardzo podoba mi się jak przy przyszpieszaniu tak delikatnie szumi/gwiżdże. Dźwięk rodem z jakiegoś sportowego auta ;D Przy 150km/h jest nadal bardzo komfortowo, można porozmawiać bez podnoszenia tonu głosu. Przy jeździe po mieście samochodu i silnika praktycznie nie słychać.
~selektor1
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Idealny 90 km dobre przyspieszenie 12 S do setki, piękny dźwięk silnika podczas odpalania bardzo niskie spalanie , jak pytam się kolegów w pracy ile ich auta palą 7-9 L ja mówię że móje Baleno 4 L i nastaje wtedy niezręczna cisza :)
Dziennik kosztów dla Suzuki Baleno III
5,4
~wozik
Hatchback 5d 1.2 DualJet 90KM 66kW
Mały ale daję darę. 4 osoby plus pełny bagaż 1500km i nikt nie narzekał. Na wzniesieniach brakowało mu mocy, ale to raczej auto na co dzień. Cichy i oszczędny. Nie zauważyłem ubywania oleju itp.