Ocena kierowcy - Suzuki Baleno III

Merida, 6 lat temu
Silnik 1.2 DualJet 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Suzuki Baleno III 1.2 DualJet 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Cena, spalanie i ilość miejsca w środku. Myślałam, że to głównie miejskie auto, ale pozytywnie zaskoczył mnie także w trasie. Fajnie się jeździ, poza tym nie jest "oklepanym" pojazdem, który się co chwila widzi.
Układ elektryczny : ?
Bardzo przyzwoite autko. Jestem mile zaskoczona. Spalanie na poziomie 4,8-4,9 zarówno po mieście jak i podczas jazdy po autostradzie 140 km/h.
Wszystko w porządku. Całkiem dynamiczny jak na swoje 1.2.
Kierownica wraca sprawnie. Od prędkości 60 km/h i szybszej staje się bardziej miękki w prowadzeniu i jest wrażenie lekkiego "luzu" na kierownicy.
No nie najlepsza jest widoczność, ale tragedii nie ma. Można się przyzwyczaić, ale należy zachować czujność w tym względzie.
Fotele całkiem wygodne, można regulować ich wysokość w znacznym stopniu.
Po klimatroniku odczuwam pewien dyskomfort, ale tak naprawdę to kwestia wyczucia ustawień.
Bardzo dużo miejsca w środku jak na tę klasę i z przodu i z tyłu. Rewelacja. Bagażnik wystarczający do codziennego użytku, a i już parę razy musiałam pomieścić trochę więcej i wszystko się udało :-)
Na początku wydawało mi się, że jest dość głośny, szczególnie w porównaniu do mojego poprzedniego, ale z czasem zmieniłam zdanie. Nie zwracam już uwagi na pracę silnika. Przyzwyczaiłam się i nic mi nie przeszkadza.
Jak na razie super! Tylko pierwszy przegląd po 1tys. km za ok.300zł, niskie OC+AC za jednak nowy samochód, niskie spalanie bardzo mi poprawia humor...:-) a jeszcze słyszę, że samochody z tej samej klasy palą znajomym powyżej 6,5 po mieście...
Super samochodzik. Coraz bardziej mi się podoba (także wizualnie) i zaczynam doceniać jego atuty.
Mam mały problem, ale muszę coś jeszcze sprawdzić zanim napiszę :-)
Jest nowy więc liczę na bezawaryjną jazdę przez kilka lat...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DualJet 90KM 66kW [l/100km]

Suzuki Baleno III