Ocena kierowcy - Suzuki Baleno III

Pawilon, 4 lata temu
Silnik 1.2 DualJet 90KM 66kW
Rok produkcji 2018
Suzuki Baleno III 1.2 DualJet 90KM 66kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Zdecydowanie silnik i jego osiągi w stosunku do znikomego spalania. Czasami mam wrażenie że ten silnik nienawidzi paliwa i woli jednak powietrze :)
Jestem po pierwszym przeglądzie, na liczniku 22tyś i kilka długich wyjazdów. Dwa największe zaskoczenia. Po pierwsze to auto naprawdę mało pali, Suzuki uczciwie podaje zapotrzebowanie na paliwo. Brawo! Mieszkam w dużym, zakorkowanym mieście na południu Polski, opony całoroczne, klima zawsze, styl jazdy raczej agresywny- spalanie 5,5 REWELACJA jak dla mnie. Drugie zaskoczenie - Nie straszna mu dalszą podróż. Prawdą jest że autko jest lekkie i podatne na podmuchy wiatru ale da się tym suzuki przejechać 800km we względnym komforcie ( fotele jak dla mnie ok ) A ile miejsca na nogi z tyłu!Koniecznie porównajcie to z innymi autami - będziecie zaskoczeni tym małym Suzuki.
Jeden z najmocniejszych punktów tego samochodu. Wystarczająca dynamika, minimalne spalanie, dobra kultura. Brak turbo - co jest dla mnie zaletą. Brak drogiego osprzętu- DPF itp. Brawo Suzuki!
Wszystko ok. Biegi wchodzą pewnie.
Jedzie skręca, hamuje. Normalne auto. Ja się czuję w nim pewnie.
Bez zarzutu. Podobno te nowe ekolakiery które stosują teraz producenci nie są tak odporne jak kiedyś - zobaczymy z czasem. U mnie na razie ok.
To nie jest wada tego auta ale jego cecha! Przednia szyba z zewnątrz wygląda normalnie ale siedząc wewnątrz linia dachu mocno opada i widoczność jest ograniczona - szczególnie odczuć to można stojąc pod światłami, trzeba się mocno nachylić by dostrzec sygnalizator. Widoczność na boki i do tyłu dobra.
Zaskakująco dobrze. Po przesiadce z bezbłędnie ergonomicznego Golfa, jestem miło zaskoczony ergonomią w Suzuki Baleno . Wszystko na swoim miejscu, nic nie uwiera, nie przeszkadza, genialne schowki na 1,5l wody mineralnej w dzwiach.
Wydajna klimatyzacja - szybko schładza wnętrze. W zimie mały silnik potrzebuje trochę czasu i kilku kilometrów aby się w pełni nagrzać. Generalnie znowu OK
Jak oni to zrobili ?!!! Miejsca na nogi z tyłu jest tyle że to auto funkcjonuje, w moim mieście, jako taksówka - to o czymś świadczy! Genialnie jak na auto miejskie - bardzo dużo miejsca!
To miejskie auto więc wiadomo że nie posiada jakiś specjalnych wygłuszeń - zaskoczeniem jest jednak mata pod klapą silnika. Do 110km/h jest lepiej niż w innych autach tej klasy. Przy 140km/h no wiadomo, już jest głośno.
Niskie koszty eksploatacyjne. Ceny przeglądów jak u innych producentów. Ceny części nie wiem bo jeszcze nic nie zamawiałem.
Jestem bardzo zadowolony. Stosunek cena/jakość była jednym z podstawowych kryteriów wyboru tego auta. Żaden inny konkurent nie daje tak dobrego silnika już od wersji startowej - wszędzie u rywali teraz słabiaczkowe trzycylindrowce, albo jakieś MPI 75KM
Na razie brak
Brak