Lista ocen Suzuki Ignis II (63) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 66 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Emill
Hatchback 1.3 DDiS 70KM 51kW
Przegląd robiłem gdy kupiłem. Sam naprawiam większość aut które posiadam(ałem) więc jest nieźle. Nic nie naprawiałem poza wymianą oleju i filtrów całość kosztowała około 200 zł. Auto kupiłem z niemieckiego serwisu Suzuki z gwarancją i było po wymianach wszystkiego tzn. olej nabitej klimie etc... Nie wiem jak inni ale u mnie jest dobrze.
~Patryk gg.3857810
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
duuze spalanie jak na takie autko...no tak w sumie to te 93konie muszą coś jeść ale tak czy inaczej za dużo żrą:P ja przerobiłem mojego na gaz (2400zł) teraz jest dobrze spala jakieś 7-8litrów gazu) na benzynie przy 170km/h spalał nawet 15 litrów!! a tak normalnie po mieście 8l a 6,5 to było minimum jakie zdołełem osiągnąc ;(
~Rafał K.
Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW
Nie jest to samochód ekonomiczny. Trzeba bardzo uważać chcąc zaoszczędzić na benzynce. Każde dynamiczne ruszenie bardzo dużo kosztuje. Na trasie Kraków - Wrocław przy prędkości pomiędzy 170 - 180 km/h (wiem, że tak nie wolno jeździć) spalił ponad 40 litrów na 300km, ale to było extremum. W mieście 10 i nie ma zmiłuj...
~PepeszaPL
Hatchback 1.5 i 16V 4WD 99KM 73kW
Hiper-odporne zawieszenie, bardzo trwały silnik i układ hamulcowy sprawiają, że naprawy konieczne są rzadko, gdy już się pojawiają ceny części również nie budzą trwogi. W ciągu 2 lat/ 30k km wymieniłem uszczelniacz tylnej półosi i gumową rurę chłodnicy. Całkowity koszt napraw nie przekoryczył 1000zł.
~lesny
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Zużycie paliwa ok. Przeglądy w serwisie porażka - ceny astronomiczne jakość zerowa. Biora pieniądze za nic trzeba się upominać o wykonywanie czynności przeglądowych zgodnie z specyfikacją. Wykonałem 7 przegladów w serwicie do 90 tyś. Ceny częći, dostępność - ok. lepiej szukać poza serwisem.
~wikr biuro@rubit.koscianpl
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Mam zamontowaną świetną instalację gazową PRINS, Średnie zużycie gazu jeśli prowadzi żona wynosi 7 do 7,5 l/100 natomiast gdy jadę ja konkretnie ale nie waryjacko to z klimą dochodzi do8,6lgazy na 100km. Zanaczam, że nie tankuję jauchy na orlenie lecz paliwa na Statoilu, Shelu lub BP.
~jm7777
Hatchback 1.3 i 16V 4WD 94KM 69kW
napęd 4x4 zużywa ok 0,5l paliwa więcej, poza tym jeździłem na razie tylko zimą i na raczej krótkich trasach, samochód dopiero się dociera więc moje zużycie na poziomie 7,5 - 9,0l nie oceniam jako dramat, mam nadzieję że latem na dotartym samochodzie będą to wielkości zbliżone do fabrycznych
~Lawyer
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Wszystko przede mną... Na razie płacę tylko za paliwo (jestem zadowolony), przeglądy (trochę boli wydawanie 600 zł za przegląd, tj. za nic), napraw (nie biorę tej możliwości pod rozwagę). Odpukać, na razie "ekonomiczność" ponad przeciętna...
~lucky_luu@interia.pl
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Spalanie przeciętne, jesli 8-10l to duzo, można zalozyc instalacje gazową swietnie sie sprawdza ponoć w 1.3 16v,ceny podstawowych czesci ekspl.jak filtry, oleje w granicach rozsądku, żadne powazne naprawy nie przeprowadzane
~Grzegorz
Hatchback 1.3 i 16V 4WD 94KM 69kW
W miarę zwiększania się przebiegu coraz mniejsze. Nie widać większych różnic między trasą, a miastem. Po 6 tys. średnio około 7,2 l/100 km. (Przy bardzo spokojnej jeździe z prędkością 90 km/h, zużywa ok. 5,5 l/100 km)