Lista ocen Suzuki Ignis II (79) - Silnik

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Posiadam Ignisa 1.3 z 2004r,przebieg 63450.Kupiłem go ponieważ był tani i bogato wyposarzony.Ma dużo miejsca wśrodku tylko ten bagażnik.Pastanowiłem pojechać na chamownię ponieważ wydaje mi się że dane podawane przez producenta są zdecydowanie zaniżone okazało się że zamiast 93KM było 102 a zamiast 118NM było 139.Mierzyłem tagże przyspieszenia i zamiast 11,1s było 8,9s a prędkość zamiast 160km/h okazało się że brakło mi prędkościomierza....
~RaDDi
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Nie wiem czy to w igniskach tylko, ale w moim po przejsciu z (Opla Corsa C, Yaris) strasznie delikatny pedal gazu, pierwsze co osiagnalem to 5tys obr. Sprzeglo natomiast mam strasznie naciagnieta linke i troche dni zeszlo zanim przestal mi rwac. lecz to wszystko przyzwyczajenie, po stycznosci z nim 2 mc opanowane mam juz ladnie i jestem zadowolony.
~luis
Hatchback 1.5 i 16V 4WD 99KM 73kW
Silnik 1,5 najmocniejszy w tej wersji, powoduje że auto wyrywa do przodu jak odrzutowiec tylko trzeba je wysoko kręcić /ok 4500/, silnik jest na łańcuchu rozrządu, prosty, cichy, chodzi świetnie... to nie wysokie obroty silnika powodują hałas tylko blaszanka, relinki i szum wiatru bo autko jest wysokie
~Marcin Podolski
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Jest super na hamowni wyciągneli z niego 141NM przy 4200obr/min i 106KM przy 5900obr/min. Gdy jechałem nad morze to dużo samochodów z większymi silnikami przy wyprzedzaniu i na światłach zostawały daleko w tyle. Wg mnie ten silnik to "wiertarka"
~Lawyer
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Bardzo przyjemna praca silnika. Na razie na dotarciu więc nie sprawdzałem jego mocy, ale jak człowiek, chce być pierwszy na światłach, koła zabuksują i wyjdziemy na czoło "peletonu". Na wyższych obrotach delikatny warkot, przyjemny dla ucha :-)
~Deere
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
Bardzo elastyczny, zwłaszcza na wysokich obrotach, po przeczytaniu kilku opiń także pojechałem na chamownię tyle że VTG moc 112KM przy 6200obr momęt obrotowy 143nm przy 4500obr, fajny silnik tylko szkoda że tak głośny.
~PepeszaPL
Hatchback 1.5 i 16V 4WD 99KM 73kW
Silnik daje przyzwoitą dynamikę i umożliwia komfortowe wyprzedzanie. Po 3 wymianach oleju stwierdzam, że mój egzemplarz nie pije wcale lub pobiera ilości na tyle małe, że nie widać ich gołym okiem.
~truszczol
Hatchback 1.5 i 16V 99KM 73kW
Silnik jest rewelacyjny. Prosta konstrukcja, przy której nie ma się co zepsuć. Nie wiem jak silnik 1.3, ale 1.5 jest rewelacyjny pod względem przyśpieszania. Nie przestaje mnie zachwycać.
~bazylicz@interia.pl
Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW
dynamiczny do 120 km/h i przy wysokich obrotach, słabiutkie przyspieszenie na 5-tym biegu, powyżej 150 km/h pszyspiesza tylko z górki :), powyżej 3500 obr. bardzo głośny, ale ładna barwa :)
~eeff
Hatchback 1.3 DDiS 70KM 51kW
po 200 tys miałem:wymieniałem łańcuch rozrządu z pompą-1000,czujnik od turbiny-250,komplet świec żarowych-350,przepływomierz-używany 100,olej wymieniałem co 12 tys castrol magnatec