Lista ocen Suzuki Liana Hatchback (55) - Silnik

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zbyszek
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Na wstępie piszę, że jestem przedstawicielem handlowym i bardzo dużo jeżdżę i to wieloma autami. Przed Lianą miałem Corollę, przed nią Focusa na zmianę z Almerą. Silnik dynamiczny i oszczędny, charakteryzuje się sportowym dźwiękiem przy wyższych obrotach. Super niezawodny tylko przez 90000 km wymiany oleju, filtrów i dwa razy świece. Żadnych wycieków i problemów z elektryką. Bez problemu zapala przy dużych mrozach, nie czuły na różną jakość...
~milord76@interia.pl
Hatchback 1.4 DDiS 90KM 66kW
Silnik trochę głosny ale za to elastyczny i bardzo oszczędny. Jedna gwiazdka mniej za problem z lampką podgrzewania świec żarowych. Podobnie jak u kolegi który opisywał swoją liane TDI poniżej. Po jakichs 650 KM zaczeła się palić w czasie jazdy. Na szczęście w jednym z warszawskich serwisów wiedzieli co sie dzieje. Sprawa dotyczy świec żarowych a nie przekaźników jak sugerowały inne (kiepskie) serwisy. Podobno to standard w nowych lianach z...
~Alonso
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Autko kupiłem niecały rok temu, przejechałem 36 tysięcy kilometrów i nic, kompletnie nic się nie dzieje! zero zużycia oleju, nawet płyn do chłodicy był prawie pełen. nie sprzedam za nic w świecie takiego samochodu, zero dokładania piniędzy. W tej chwili jestem po wymianie oleju, w końcu po tylu km należy jej się:) zrobiłem przegląd i wyniki niemal ideale, zero stuków puków itp. REASUMUJĄC: BEZAWARYJNE AUTKO ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE
~gabel
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Mam porównanie do corollki, którą mi ukradli w lecie. Silnik jest bardziej dynamiczny, ma lepsza charakterystykę- max. moc i moment przy niższych obrotach. Jest tu łancuch rozrzadu tytanowy, ktory trzeba wymienić dopiero po 120000km. Silnik jest mniej wrażliwy na kiepskie paliwo. Leki pomruk jest jest trochę drapieżny, ale sympatyczny. Powyzej 4000obr/min jest faktycznie głośno, ale to już jest powyzej 130km/h ( na V).
~krowodrzagorka
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Bardzo ciekawa jednostka napędowa. Od dołu bardzo spokojna - po przekroczeniu 4 000 obrotów samurai wyciąga miecz z pochwy. Niestety nie jest to najmocniejszy silnik i wszystkiego co dobre doświadczymy tylko w solowych eskapadach. Z całą rodziną na pokładzie jest dostatecznie. Silnik nie jest zbyt elastyczny ale odpowiednie wachlowanie biegami daje efekty. Ocena - dobry -
~Dr_Anwil
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Na wolnych obrotach żona mówiła w pierwszy dzień, że mi silnik zgasł (mimo, że wciąż pracował). Podobno powyżej 130 jest dośc głośno, jescze tego nie wiem, ale z drugiej strony gdzie tu warunki na rozwijenie prędkości powyżej 130. A zresztą powyżej 130 to gdzie jest super cicho, chyba w BMW i Mietkach z podwójnymi szybami za min. 80 000 EURO :)). Więc 4, a nie 5 tylko z opowiadań.
~dzindzibou@gazeta.pl
Hatchback 2.3 i 16V 155KM 114kW
Jest to amerykańska wersja Liany - Aerio. Silnik bardzo cichy. Jak na razie powyżej 130 najbardziej przeszkadza wiatr który słychać bardzo wyraźnie. Moc - rewelacja. 155 KM przy 5600 rpm ale najwieksza frajda to moment obrotowy - nieco ponad 200 NM przy 3000 rpm - przyspieszanie jest rewelacyjne.
~jorgen
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
przypomina mi moje poprzednie autko, tez lubilo wyzsze obroty i potrafi zadziornie mruczec;) czasami tylko denerwuje mnie ze przy ruszaniu jak za szybko popuszcze sprzeglo to... potrafi zgasnac :( pewnie kwestia wyczucia
~piotr_ch@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Jak dla mnie dobrany idealnie do auta. Kultura pracy czy elastyczność bez zastrzerzeń ale lubi wysokie obroty. Za to zdecydowanie za głośny powyżej 120km/h. Plus za łańcuch a nie pasek rozrządu.
Dziennik kosztów dla Suzuki Liana Hatchback
5,8
10,2
10,3
~smokoviec@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Początkowo wydawał się ospały, lecz po dłuższym poznaniu auta naprawdę jest żwawe, ale jeden warunek: trzeba kręcić od 3500 obrotów.Poniżej nic sie nie dzieje.Powyżej 120km/h głośny, ale do akceptacji.
Suzuki Liana Hatchback