Lista ocen Suzuki Liana (72) - Ergonomia

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Krnąbrny Rajdowiec
Kombi 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Jak na japończyka - rewelacja, o ile jesteśmy przyzwyczajeni do japońskiego stylu, który RÓŻNI ŚIĘ znacząco od niemieckiego, który tak na prawdę jest mi bliższy. Ogólnie nie trzeba niczego szukać, człowiek czuje się jak u siebie już po kilku minutach. Nieco więcej czasu wymaga wyświetlacz zamiast zegarów, ale jest on czytelny i na dłuższą metę okazuje siębyć zaletą, tym bardziej, że nie psuje się jak w oplach...:D
~Dzięcioł
Kombi 1.4 DDiS 90KM 66kW
Miałem Golfa VI. Uwaga!! zwykły wózek dziecięcy wchodzi do Liany na miękko po złożeniu w poziom pozostawia ok 5-9 cm luzu do końca przestrzeni. ALUJET. a w Golfie 6 połamałem sobie jedno z dużych kół bo się nie mieści!!!!!! Minivan i to do końca wysoki - masa różnych załadunków wnętrz jest możliwa. Fotele tył dzielone. Jedyny mankament - nie da się poszaleć z ilością okładek na CD pod radiem bo lekko latają na lewarek od skrzyni.
~gabel
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Wygodne dobrze wyprofilowane siedzenia. Zaliczyłem jednodniowa podróż ok.1000 km. i nie czułem duzego zmeczenia. W porównaniu do fokusa (byłem pasażerem obok kierowcy) wrócilem urypany-siedzisko opiera uda w połowie dlugości i nogi drętwieją.Miejsca dużo, nawet z tyłu wysocy siedzą na luzie. Świetnie ustawione liczniki i wskazniki, wyrazne i czytelne a do tego ładnie wkomponowane w caly przod.
~pelengajew@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Obsługo wszystkich przycisków intuicyjna i bezproblemowa. Kierownica tak za sterowanie radia jak i za materiał z jakiego jest zrobionoa zdecydowanie na plus. Materiały na desce to zdecydowanie nie klasa Merca ale zbytnie narzekanie byłoby grzechem. Za to za wielkość schowków w drzwiach bocznych minus i to duży. Są tak małe, że nazywanie ich schowkami to nadużycie.
~smokoviec@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Mało schowków, te w bocznych drzwiach to nieporozumienie. Z chęcią bym dorwał tego, co tak umieścił włącznik przednich halogenów.Równie dobrze mógł go wsadzić do bagażnika.Jeśli ten sam człowiek projektował wściekle bijącą po oczach kontrolkę świateł drogowych { a zapomniał o kontrolce świateł dziennych}-moja zemsta mogła by być podwójna. Super zestaw audio.
~m2w7
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Przełączniki, pokrętła tam gdzie trzeba. Trochę głupio, ze trzeba się schylać do dźwigienki otwarcia bagażnika. I że bagażnik otwiera sie kluczykiem a nie pilotem (tego sam nie dopilnowałem u dilera). Elektryczne lusterka uważałem za bajer (do czasu parkowania tyłem na żyletkę- przestawiłem i wszystko widzę). Teraz nie oddam.
~Azael11
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
jakość materiałów ok wnętrze ładne i w dobrych kolorach, pilot w kierownicy w dość dziwnym miejscu ale można się przyzwyczaić, Wada to bagażnik, mocowanie półki to porażka i jeszcze ta dykta w podłodze. Tak jak by kasy starczyło księgowym tylko do tylnych foteli. ale i tak jest nieźle.
~piotr_ch@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Kieszenie w drzwiach to jakieś nieporozumienie, chyba tylko na prezerwatywy bo nawet atlas nie wchodzi ale plusik za szufladę pod fotelem pasażera i seryjne audio ze sterowaniem w kierownicy. Fotele wygodnie, nawet dłuższa jazda nie męczy. Z wyjątkiem włącznika halogenów wszystko pod ręką.
~m2w7@gazeta.pl
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Idiotyczne otwieranie bagażnika- albo dźwigienka w podłodze albo kluczykiem z zewnątrz. Dlaczego pasażer nie może otworzyć bagażnika bez pomocy kierowcy? Sam bagażnik duży, ustawny, sprytne schowki od podłogą, szuflada pod siedzeniem pasażera. 2+2 podstawówkowiczów na miesiąc wakacji zapakowany bez kłopotu.
Dziennik kosztów dla Suzuki Liana
5,7
9,4
10,2
~Kokeeno
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Rozplanowanie przełączników wzorowe (te których nie powinno się za często używać są oznaczone i chronione przed nieuważnym włączeniem - ogrzewanie lusterek i przednie światła przeciwmgielne). Jedyny (drobny) problem to sterowanie radiem z kierownicy - można to było lepiej rozwiązać...