Lista ocen Suzuki Liana (76) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smokoviec@wp.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Tak niska ocena to za to, że jazda w warunkach nawet małej wilgotności, bez włączonej klimy jest niemożliwa.Bez klimy szyby zaparowane na maxa.Totalne nieporozumienie.Następny minus:jeśli nastawicie odraszanie szyb, ze środkowych nawiewów nie popłynie ciepło, a jeśli nastawicie na wyloty środkowe, to nie osuszycie szyb.. Plus za szybkie nagrzewanie kabiny oraz chyba z osiem biegów dmuchawy.
~m2w7@gazeta.pl
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Szybciutko sie nagrzewa (nawet po nocy w górach przy -25), dobre przewietrzanie, wydajna klimatyzacja (i łatwo mozna ustwaic dobrą temperaturę bez ryzyka przeziębienia sie). Podobno z fabryki wyjeżdża bez filtra przeciwpyłkowego (po przeglądziku po 1000 km założono i jest różnica- klima pracowała ciszej i bez dziwnego zapachu).
~Krnąbrny Rajdowiec
Kombi 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Słyszałem masę opinii o mało wydajnym nawiewie na szyby w lianie. Muszę jednak mieć wyjątkowy egzemplarz, bo na prawdę nie widzę powodów do narzekań. Ma być ciepło - jest ciepło, ma być zimno - jest zimno. Mam opcję z manualną klimą i mimo to jestem zadowolony. Jak dla mnie jest bardzo ok.
~Dzięcioł
Kombi 1.4 DDiS 90KM 66kW
Klimatyzacja automatyczna daje radę. Statystycznie wystarczy jeździć na obiegu zewnętrznym bez klimy, ale jak się już pogoda zmienia to klima działa prawidłowo. czasem nie dochodzi przy komplecie do całkowitego odparowania ale to z tyłu.
~piotr_ch@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Nie mam nic do zarzucenia ale (głównie po lekturze portalu) celowo nie montowałem filtra przeciwpyłkowego - także problemu z parowaniem szyb u siebie nie zarejestrowałem. Do tego cena za filtr przeciwpyłkowy + montaż była jakaś kosmiczna...
~gabel
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Brakuje mi jednej opcji nadmuchu, którą miałem kiedyś w oplu, tzn. jednocześnie na przednią szybę i na przód, w corollce też tego nie bylo. Poza tym bardzo dobrze i skutecznie. Klima ręczna działa bez zarzutu, ale szkoda, że w opcji jest tylko ręczna,
~Kokeeno
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
W lecie przyjemny chłodek, kiedy robi się zimno można szybko podgrzać atmosferę wewnątz ;o) Nie należy zapomnieć o przełączaniu cyrkulacji powietrza na zewnętrzną po wyjeździe ze strefy "właśnie nawożonej" przez rolników, bo zrobi się za duszno...
~kali
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Bardzo szybko się nagrzewa. Po ok. 2-3 km jazdy już zaczyna grzać mocno. Wentylacja i klimatyzacja szybko schładza. Jedyną wadą jest natomiast mocne parowanie szyb. Prawdopodobnie spowodowane brakiem filtra kabinowego.
~jorgen
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
nagrzewanie moment, klima "z palca", zero zaparowanych szyb.. a teraz na mrozie w niecalego papierosa pieknie odladza przednia szybe, bylem w szoku tym bardziej ze ten samochod nie posiada systemu podgrzewanych szyb przednich
Dziennik kosztów dla Suzuki Liana
5,7
9,4
10,2
~m2w7
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
klima rzeczywiscie chłodzi, ogrzewanie działa szybko, odraszanie szyb rewelacja (w porównaniu z samochodami bez klimy- ręcznik papierowy lub szmata). Elektryka szyb- bez kłopotu przeiwtrzam tyłem (bez wiatru w ucho)