Lista ocen Suzuki Liana (87) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pelengajew@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
No tu się nie da ukryć, że bez rewelacji. Do 3,5 tys. obrotów jest dobrze powyżej już niestety nie. Nie ma też jakiejś strasznej tragedi ale mogłoby być lepiej. Przy prędkości autostradowej (nie niemieckiej:)) tj. strzałka prędkościomierza na 140km/h (przekłamanie licznika plus jakaś tolerancja policji:)) jest ok. 4tys obrotów i mogłoby być jednak trochę ciszej. Jak się jest grzecznym tj. 125km/h na liczniku to jest ok. 3,5 tys. obrotów i jest...
~krowodrzagorka
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Wyciszenie bardzo źle. Jak ktoś chce ciszej warto zainwestować w maty wygłuszające na przednie nadkola oraz silnik. Na biegu jałowym silnik praktycznie niesłyszalny, ale po przekroczeniu magicznych 3 000 obrotów jest dość głośno.Są też dość duże lusterka i opływ powietrza przy większych prędkościach również generuje hałas.
~Dzięcioł
Kombi 1.4 DDiS 90KM 66kW
Do ok 130 jest nieźle i ze względu na szumu i na silnik, który powyżej 3 tyś obrotów jest dosyć dobrze słyszalny. Drzwi są cienkie co nie gwarantuje oddzielenia się od innych jak np. w Volvo ale nie jest irytujące. Zawieszenie nie przeszkadza w rozmowach.
~er
Hatchback 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
od 3500 obr. i 110 km/h zbyt głośno. Ostatnio pojawiły się uciążliwe i trudne do lokalizacji świsty powietrza. Świerszcze na poziomie niewiele większym niż w nowym pojeździe (a wtedy były poniżej krytyki),cóż, z czasem do wszystkiego można przywyknąć.
~gabel
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
To jest własnie SUZUKI, chrapliwy, ale jak pisałem wyżej, sympatyczny pomruk - jak w motocyklu. Gdyby było wyciszenie od strony komory silnika (jest po drugiej niewidocznej od silnika strony blachy), to nikt nie czepialby się do głośnej pracy.
~Krnąbrny Rajdowiec
Kombi 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Powyżej 100 km/h jest po prostu głośno. przy niższych prędkościach jest w porządku, ale hałas przy prędkościach międzymiastowych jest uciążliwy.no i każdy słyszy czego słuchamy akurat... ale nie wiem czy dla każdego to wada...;)
~KomBrat
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
To nie prawda, że silnik chodzi głośno, to poprostu wnetrze jest źle tłumione, chyba kosztem przestrzeni we wnątrz.Zrobiłem test włączyłem radio na max, wysiadłem, zamknąłem i otworzyłem auto, Różnicy prawie nie było.
~Paweł Król
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Bardzo słabe wyciszenie silnika i podwozia - spodniej części samochodu wraz z nadkolami. Słychać każdy uderzający kamyczek, strzelający spod kół. Czasami sprawia to akustyczne wrażenie jazdy wozem drabiniastym.
~Dr_Anwil
Hatchback 1.6 i 16V 4WD 106KM 78kW
Tak jak już wcześniej pisałem, na biegu jałowym nie słychać silnika, do 110 (bo taką prędkość rowijałem do tej pory) też cicho. Dzwięki z zawieszenia są OK, no i niezłe radio umila podróż.
Dziennik kosztów dla Suzuki Liana
5,7
9,4
10,2
~kali
Sedan 1.6 i 16V 2WD 103KM 76kW
Powyżej 100 km/h zaczyna wyć. Do 120 km/h ujdzie powyżej robi się nieznośnie. Nie przeszkadza mi to za bardzo bo lubię słyszeć silnika. W poprzednim aucie było gorzej.