Lista ocen Suzuki Samurai (43) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Xeriano
Terenowy 1.3 64KM 47kW
Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem Samuraja od 14mscy, przejechane około 8tys. km. Autko służy głównie do jazdy w lekkim terenie, po leśnych drogach, i krótkich odcinkach, ale oczywiście cięższy teren nie jest mu obcy. Opony MT minimalne spalanie jakie udało mi się osiągnąć na 200km trasie to 7,65 litra, maksymalne zimą, na krótkich odcinkach, przy właczonym napędzie 4x4 to 12l. Średnio przy każdym tankowaniu wychodzi około 10l. Posiadam...
~bernard z gliwic/zabrza
Terenowy 1.3 64KM 47kW
Koszty jak na auto terenowe - bardzo przyzwoite. Można sporo poprawić, zmienić na inne. Ja ostatno zmieniłem połatany zbiornik paliwa na nowy ... z PF 126. Nowy zbiornik do SJ to około 270 EURO, przerobiony z PF to 200 PLZ z robocizną. Ja mam gaz, dlatego wystarczy mi mały zbiornik na paliwo, służy jako rozruchowy. Jest OK. Lampy często się "zużywają". Ja mam takie z atestem za 15 PLZ. Itd.
~ziutek69@op.pl
Terenowy 1.3 69KM 51kW
jak na japonczyka przystalo obalaja mit o mercedesach i auto nie wymaga wogole majsterkowania czy spokojnej eksploatacji. wszelki plyny, filtry, klocki itd. mozna z powodzeniem stosowac wloskie zamienniki a ceny niektorych czesci az zaskakuja niska cena. np. filtr oleju 10 pln, powietrza 17 pln, czy klocki przod za 40 pln. mozna szukac z powodzeniem np. na allegro.pl
~SZCZEPAN -SŁUPSK-MOTOR ROCK
Terenowy 1.3 64KM 47kW
przy wersji z gazem jest dobrze, mi pali około 10L-GAZU/100km [nie mówimy o jeżdzie w terenie,tam spalanie uzależnione jest od fantazji kierowcy ;]http://www.youtube.com/watch?v=IJSqlSOkCkc&feature=channel_page] ceny części zamiennych-to miła niespodzianka TANIO
~Argento_cali
Terenowy 1.3 64KM 47kW
szczerze to jestem w szoku bo leje w niego okolo 2 stowek na miesiac i jezdze tylko w terenie w co trzeci dzien mniej wiecej,po 2-3 godzinki,gdzie kolega jeepem 5.2 na jedna jazde ze mna mosi wydac okolo 90 zlotych.a niema roznicy w podjazdach bo tam gdzie wjedzie on to ja tez
~Krnąbrny Rajdowiec
Terenowy 1.3 69KM 51kW
Nic nie było drogie, poza dachem, ale też nic się nie zepsuło. Tuningowe elementy często są dużo droższe od oryginalnych części, ale potrafią poprawić samuraja i zmienić go w bardzo poważnego zawodnika.
~serv7
Terenowy 1.3 69KM 51kW
spalanie srednie na zwyklych oponach to 7,5 L , na ciezkich i agresywnych \"masakratorach\" srednio 10 Zadnych istotnych uszkodzen nie zanotowalem. W serwisie bylem tylko wymienic oleje.
~polesfirsttofight@wp.pl
Terenowy 1.3 64KM 47kW
pali normalnie jak na 1000 kg wagi kolo - 8 L po miescie, a mam szerokie, terenowe kola. W terenie paliwa sie nie liczy, ale tez nie jest to tragedia. Napraw jeszcze nie mialem, bo sie nie psuje
~Mateusz
Terenowy 1.3 64KM 47kW
jak na 900 kg to o 3 L za dużo, jazda w teren to zabójstwo dla portfela. Ciągle się psuje zawieszenie (łamią resory, urywają amortyzatory), mimo dość ostrożnej jazdy.
Dziennik kosztów dla Suzuki Samurai
10,2
~czlowiek
Terenowy 1.3 69KM 51kW
maly silnik 13 a pali jak smok 15 okolo bo opony duze,,,, ja nie wiem ile pali take Terrano2800 pewnie 25l w terenie nikt nie powie prawdy..........