Lista ocen Suzuki Swift II (138) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 144 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bogan Bork aka \'gottago\'
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Ogólnie auto jest bezawaryjne. Wystarcza rutynowe wymiany materiałów eksploatacyjnych i nie ma wręcz opcji by auto stanęło i powiedziało \'dziękuje\'. To duży plus zwłaszcza gdy ktoś dużo jeździ po europie. Tylko raz musiałem holować Swifta. Powód? Przepalony kabel i stare świece. Wystarczyło zmienić kable i voila, autko śmiga po dziś dzień. Z innych poważnych rzeczy można wymienić rozszczelnienie silnika, na które trzeba sobie ostro...
~kazp@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Auto jest japonskie wiec pod kazdym wzgledem doskonale.Mozna sie przyczepic do blach. W niektorych egzemplarzach sa kiepskie po latach.Lata robia swoje. Auta sa dobrze zabezpieczone i nie ma tam zadnej fuszerki. W naszych warunkach jednak przy niepowtarzanych przegladach nadwozia, soli , postojach pod chmurkow, zaniedbywania mycia po zimie podwozia;zabezpieczenie okazuje sie niewystarczajace. Wystarczy jednak odrobina dbalosci i blachy w 15...
~ojciecmajster
Sedan 1.3 68KM 50kW
Zainwestowałem tylko w podstawowe rzeczy (hamulce, rozrząd, pompa wody, zawieszenie przednie, płyny). Poza tymi rzeczami w ciągu kilku lat eksploatacji nie inwestowałem w kompletnie nic, tylko paliwo. Jedyne co jest bardzo zawodne to zabezpieczenie auta przed korozją. Dziś trudno znaleźć samochód z początku lat 90 bez ognisk korozji. Prawie w każdym są już zjedzone progi i nadkola oraz niekiedy elementy zawieszenia (sprawdzać stan podłużnic!)
~ejnoej@wp.pl
Sedan 1.3 68KM 50kW
Za krótko mam ten samochód, by ocenić niezawodność, jednakże przez pierwszy rok brak usterek, które uniemożliwiłyby jazdę. Tak trzymać, to duży plus dla Suzuki! Swift pod względem bezawaryjności jest o niebo lepszy niż autka typu: Fiat Cinquecento, Ford Fiesta, a nawet Volkswagen Golf, może śmiało konkurować i wygrywać pod tym względem z dużo droższymi japońskimi markami, jak Honda czy Mitsubishi!
~thrashcan
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Zadnych poważnych usterek, przez 10 lat w samochodzie wymieniane były: przeguby zewnętrzne i wewnętrzny(nie pamiętam cen) , wahacze przód(120 zł) , zamek od maski (100zł), przewody wysokiego napięcia(koszt około 100zł), wydech dwukrotnie(wcześniej auto jeździło na ekstremalnie krótkich odcinkach, w związku z tym korodował). Rzeczy typu klocki, tarcze, oleje pomijam.
~etnon@wp.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
W Swifcie źle zabezpieczono chłodnicę, gdyż szerokie wloty powietrza niosą za sobą niebezpieczeństwo jej uszkodzenia. Tak się stało w mojej Suzie. Nowa chłodnica to 260 zł. Do tego wymieniłem kopułkę, palec i końcówkę drążka, ale bardziej w ramach prewencji. Ceny części może nie są najniższe, ale co nas to obchodzi, Suza nie ma się psuć, ale jeździć i to robi
~JACK
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
NIGDY MIMO 15 LAT ŻYCIA POJAZDU I OSTREJ EKSPLOATACJI NIE OBAWIAŁEM SIĘ NAGŁEJ AWARII NA TRASIE. PO PROSTU NIC POWAŻNEGO SIĘ NIE PSUJE, A JEŚLI JUŻ SIĘ COŚ ZUŻYJE TO DAJE O TYM ZNAĆ KILKA TYSIĘCY KILOMETRÓW WCZEŚNIEJ ZANIM SIĄDZIE. POWAŻNA WADA TO RDZA, KTÓRA KOCHA WRĘCZ SWIFTA- PAMIĘTAJCIE, ŻE STARY SWIFT TO WYMIANA PROGÓW BŁOTNIKÓW I NADKOLI TYLNYCH.
~Borys
Sedan 1.3 71KM 52kW
Najpoważniejszą usterką była wymiana uszczelniaczy wałka rozrządu i uszczelki pod głowica czyli autko nie do zdarcia.Drażni jedynie dosć delikatne zawieszenie (na szczęscie występują bardzo tanie zamienniki np koszt wahacza przedniego to wydatek ok 100zł z wymianą !!!!) ale na naszych drogach nawet terenówka zuzywa sie szybciej niż w terenie :)
~Bartek
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Praktycznie brak usterek, które unieruchomiłyby samochód na trasie. Nawet 15 letnim Świstakiem można przejechać całą Polskę wzdłuż i wszerz bez strachu że siądzie w trasie. Do tego nie rujnuje kieszeni drogimi naprawami bo takich po prostu nie ma. Jeździ dotąd, dopóki się nie rozpadnie przez rdzę.
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift II
6,2
~jackstel@hotmail.com
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Korozja w okolicach górnej uszczelki przedniej szyby. Przetoczone tarcze, teraz to samo czeka bębny. Popękały przeguby w układzie kierowniczym (po 50 000). No i po 2 latach musiałem toczyc boje o wymianę kluczyka. Stary się wytarł (Pierwszy raz w mojej karierze taki przypadek!) i nie otwierał drzwi.