Lista ocen Suzuki Swift II (161) - Silnik

Na liście zabraknie 121 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ojciecmajster
Sedan 1.3 68KM 50kW
Mimo prawie 20 lat eksploatacji silnik spisywał się rewelacyjnie. Kultura pracy była moim zdaniem bardzo dobra. Silnik u mnie pracował równo, obroty trzymały jednakowy poziom. Od wymiany do wymiany oleju nie zauważyłem żadnych ubytków. Jeśli chodzi o elastyczność to jest tu tylko przeciętna (silnik 1.3). Wyprzedzanie na trasie na pewno nie jest komfortowe i zawsze gdzieś kołatała się myśl "zdążę czy nie zdążę :)". Konstrukcja silnika była...
~TuReK
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Silnik mojego Swifta jest zajebisty nie znam innego innegi silnika o porowwnywalnej dynamice przytak malej pojemnosci. Ten samochodzik potrafi zamielic na asfalcie na 2 ktos powie ze to niewykonalne ale tak wykonalne. 1-45 2-90 3-120 dalej nie mierzylem. Silniczek ideal nic dodac nic ujac jest po prostu zajebisty. Jedyna wada to taka ze strasznie slabni przy pelnym zaladunku ale to jak kazdy samochod. Naprawde polecam warto wudac grosze na...
~qris20
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Trzeba wkrecac na obroty, wiadomo silnik z firy produkujacej motocykle... Silniczek cichutki i w miare elastyczny. W miescie swietny a poza miastem mozna poszalec. Sprzego juz siada, ale to pierwsze tarcze... Uklad wydechowy jest doskonaly, podwojnie kute rury juz powaznie skorodowane, od noweg zostal jedynie wymieniony w 2004 srodkowy, koncowy z kwasowki-0 rdzy! Jak sie jezdzi po miescie to zapycha sie olejem filtr pow. trzeba od czsu do...
~kazp@tlen.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Kultura pracy taka sobie.Jest elastyczny jak na pojemnosc jest mocny i nawet elastyczny.Zawsze suchy . Zadnych wyciekow. Po ponad 100tys km pod maska wyglada jakby nowy.Jest bardzo oszczedny :na trasie przy szybkosciach 90-120km/h spalil mi 4.2l/100 km. Niestety jako 3-cylindrowy nie wydaje zbyt przyjemnych odglosow gdy wchodzi na obroty. Jednak jest to cena jaka placi sie za oszczednosc w produkcji i za niskie zuzycie paliwa
~asntech
Sedan 1.6 95KM 70kW
Silnik genialny. Ma juz ponad 300000km i wciąż pali około 5,5l/100 na trasie. Mróz, wilgoć, upał itd itp - zawsze odpalił od pierwszego razu. Kilka lat temu pojechalismy z nim do diagnosty. Podłączył kable, komputery, mierniki, czujniki i był zdumiony ze ten silnik ma ponad 250 tys km przebiegu. A na dodatek moj brat jezdzil swiftem na zawody okręgowe... Nic dodać nic ująć - silnik ocena na 6.
~Bogan Bork aka \'gottago\'
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Kultura pracy średnia, elastyczność też. Silnik chodzi głośno, w zasadzie to nie wina silnika, to wina kiepskiego wyciszenia. Elastyczność kuleje, na płaskim da się jechać 60 na 5tce, ale wystarczy lekka górka i trzeba redukować 2 biegi w dół. Ogólnie trzeba się sporo namachać drążkiem, dla mnie to zaleta, niemniej w ocenie chcę uniknąć subiektywizmu.
~Kovalio
Hatchback 1.3 GTi 101KM 74kW
Pięknie pracuje na oleju syntetycznym Castrol EDGE Sport 10W-60. Należy tylko dbać o regularną wymianę (ja wymieniam co 10tys km) i właściwie nic się nie psuje. Najlepiej jak najszybciej wymontować sprężynkę z napinacza rozrządu ponieważ potrafi się zerwać i przestawić rozrząd. Z czasem mogą trochę stukać \"szklanki\"
~Michał
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Jak na niewielką pojemność 1.3 jest b.dobrze, w mieście mało które auto daje mu rade, a i w trasie nie ma problemów z wyprzedzaniem, dynamika silnika zważywszy na "tylko" 68 koni i 99 Nm zadziwiająco dobra, do tego spalanie tak niskie ze nie ma potrzeby przerabiać na gaz, a mam raczej ciężką nogę i suzuka nie ma ze mną lekko :)
~andygoleniow@o2.pl
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Nie oszukujmy się 68KM to nie rakieta ale silnik radzi sobie dość sprawnie. Mam wersję cabrio więc kilka kilogramów mniej waży i silnik mam mniej roboty niż w normalnym swiftcie. Ale silnik wystarczający na cabrio gdzie przyjemność jazdy bez dachu jest najważniejsza i prędkość i przyspiecha nie ma takiego znaczenia
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift II
6,2
~bartez17@interia.pl
Hatchback 1.0 i 56KM 41kW
Samochód z tym silnikiem to propozycja dla 2 osób. Przy pełnym obciążeniu staje się trochę mułowaty. Silnik idealny do miasta!Jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra elastyczność ( porównywalna do modelu z silnikiem 1.3 a tu jest 1.0!), przyśpieszenie jak najbardziej wystarczające. Brakuje mu mocy przy przekroczeniu 120-130 km/h.