Lista ocen Suzuki Swift III (124) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 179 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~automobile@o2.pl
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
Dokonanie jazdy próbnej, stwierdzenie podczas jazdy na każdym biegu drżenia na pedale sprzęgła; 2. – 16500 km. Wymiana łożysk kół tylnych (2 strony); 3. – Wymiana łożysk skrzyni biegów, łożysko oporowe sprzęgła, toczenie bębnów hamulcowych, sprawdzenie i naprawa układu sterowania wolnych obrotów. Przebieg 22.795 km; 4. – przełożenie bębnów z lewej na prawą i czyszczenie. Przebieg 24.702 km; 5. – wymiana amortyzatora...
~130rapid
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
W sumie to twardy i niezawodny zawodnik, choć nie wygląda. Po 137 tys. km silnik jest nadal rześki jak młodzieniaszek. Cały wydech seryjny. Fabryczne tarcze hamulcowe z przodu dotrwały do 110 tys. km. Okładziny bębnów z tyłu są zużyte w 1/3 (!). Zawieszenie wciąż jędrne i sprężyste, nie tykane od nowości, z wyjątkiem wymiany jednego łożyska koła (na przeglądzie po 15 tys. km). Nawet amortyzatory działają bez zarzutu. Seryjne sprzęgło dopiero...
~juliusz
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
właściwie nie wiem cz to poważna usterka ale mo samochód naprawił dopiero elektryk w serwise Sużuki (wcześniej byłem u trzech elektryków i nikt nie wiedził co mu jest) i co zabawne elektryk z serwisu mimo że naprawił misamochód też nie we co było przyczyną że samochód nie palił po prostu elektryk wpinał iodpinał kable aż do skutku,a już podejżewano awarię komputera mimo to samochód oceniam jako bezawaryjny
~Piotr W. (bemowo@go2.pl)
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
mam przebieg 65 000 km i jedne boczne zderzenie za soba, do tej pory poważnych usterek nie zanotowałem; samochód po wyklepaniu dalej śmiaga jak strzała i odpala za 1 razem nawet przy -25st. ; bezproblemowe auto i dobrze wbrew pozorom wyposażone: 2xairbag, boczne wzmocnienie; elektroniczny zegar; prędkościomierz i obrotomierz; wspomaganie kierownicy; elektrycznie sterowane boncze lusterka (joystick) i szyby; klima-manual
~cimir@op,pl
Sedan 1.3 i 68KM 50kW
Kupiłem go kilka miesięcy temu , wymieniłem płyny , filtry , pasek i na razie tylko wlewam paliwo. Po tylu latach zawsze coś się tam znajdzie , w mojej Zuźce złuszczył się lakier nad przednią szybą . Ruda zaczyna też żreć klapę bagażnika . Nie są to jednak jakieś wielkie ogniska rdzy.
~michał p.
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
wzorcowo, mam suzi 5 lat wymieniłem to co trzeba czyli; rozrząd, klocki X2, tarcze, wahacz, tłumnik, akumulator, termostat, :) no i ze trzy żarówki hehe.. czyli wszystko co jest niezbędne do jazdy... autko rewelacja! żadnej awari nigdy która by mi uniemożliwiła dalszą jazdę..
~Ellute
Hatchback 1.3 i 68KM 50kW
Nic poważnego się nie stało. W mrozy padł akumulator, ale to przez dyskotekę na kablach WN. Wymieniłam kable, kopułkę i palec+świece NGK i akumulator Centra - po kłopocie. Poprzedni właściciel o to nie zadbał - kable rozpadały się w rękach... Więcej grzechów Suzki nie pamiętam :)))
~55orzech
Hatchback 1.3 i 16V 86KM 63kW
Padly ustawienia komputera sterujacego wtryskiem (1punkt) przy spadku obrotow na rozgrzanym silniku gasł. Serwis 3 miesiace szukal i nic ale w koncu sie doszukali (jak go chcialem zwodowac). Najprawdopodobniej bylo to spowodowane doładowaniem akumulatora bez jego odlaczenia
~Maniak Świstaka
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
Jak kupowałem swojego świstaka mechanik uprzedzał mnie, że za parę tysiaków padnie wydech. No i padł, więc 350 zł było nie moje. Ale w tym modelu to już wada wrodzona. Poza tym święty spokój, tylko lać paliwo i wymieniać płyny.
~la chupanegra
Hatchback 1.0 i 53KM 39kW
Owszem. Wieczne problemy z zawieszeniem, hamulce do bani i przed i po naprawie (do tego biją), blacha już się sypie (gwarancja? owszem ale po wytoczeniu ciężkich dział). Najbardziej niezawodny jak do tej pory jest silnik.