Lista ocen Suzuki Swift IV Hatchback 3d (23) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Markus82
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Też w miarę pozytywnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że nie mógł zejść poniżej 8l, a ja spokojnie mam 6.8l przy 80% miasta/20% trasa. W trasie przy prędkościach 100-120kmh spokojnie poniżej 6l. Za to koszty części - masakra. Prosty przykład - skrzynia biegów - 15 tys zł i nie ma zamienników :). Generalnie jak coś się sypnie to aso kosi więcej niż za marki premium.
~MIG
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Jeździłem nim 2000km głównie po autostradach i powiem, że jak na silniczek 1.6 i tę moc (nie za dużą) to cudów nie ma. Żeby powyprzedzać trzeba depnąć a wtedy zbliżamy się do 10 litrów lub nawet je przekraczamy i to bez pałowania! Tyle to mi paliła 2-litrowa turbo benzyna o połowę cięższa i o 10 lat starsza...
~Finek
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Zależy jak się jeździ. Trasa 2500km śr spalanie 6.7 litra pb98 wg komputera i wg kalkulatora. Miasto różnie. Jak jadę spokojnie na i do uczelni to tak 7.5 litra ale to bardzo rzadko bo tak się jeździć nie da. Przeważnie to tak okolice 8.5/9 czyli jazda zygzakiem czasem i vmax 220km/h. (oczywiście na niemieckiej autostradzie)
~red-swift
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Bardzo wiele zalezy od techniki jazdy. Maksymalnie wycisalem 10l/100km (do 200km/h na niemieckiej autostradzie gaz w podlodze), ale spokojnie mozna zejsc do 6 litrow (predkosci do 120km/h), nizej mi sie nie udalo... ale to autko po prostu kocha byc ´jezdzone´.
~Monika
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Wymienianie elementy nie były szczególnie drogie. Zdziwił mnie koszt wymiany tłumika, który zardzewiał i się rozszczelnił. Nowy ok 900zł, jednak został podreperowany w wartaszcie specjalizującym się w tłumikach za 200 zł i kolejne 2.5roku jeździł bez zarzutu.
~Kacper
Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW
Średnie spalanie w mieście 7.5/8 l - 100 km nie ma szału. Niestety to auto nie jest ekonomiczne i trzeba się liczyć z częstym tankowaniem. Nie ma znaczenia czy jeździmy mniej czy bardziej agresywnie, spadanie rzadko spada poniżej tych wartości.
~Kuba "flyz1"
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Części mechaniczne są dość tanie. Gorzej z silnikami czy elementami karoserii (zwłaszcza zderzakami). Podaż części używanych jest bardzo duża, a i niektóre elementy można dopasować z "cywilnych" wersji Swifta.
~Nianio94
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Trochę dużo wychodzi za paliwo, ale za to daje dużo frajdy z jazdy i potrafi utrzeć nosa droższym samochodom. Mogłoby być lepiej także pod względem części , ale Swift póki co się nie psuje, wiec ok .
~R
Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW
średnie zużycie paliwa ~ 8-9 l, co przy tak małym samochodzie raczej jest za wysokie. Ceny przeglądów w normie. Profesjonalizm i jakość obsługi w ASO to jedno wielkie nieporozumienie.
Dziennik kosztów dla Suzuki Swift IV Hatchback 3d
7,7
8,6
~lidamara
Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW
Jak to przy silnikach, które lubią wysokie obroty, im więcej się ciśnie tym więcej bierze. Zimą ma oczywiście największy apetyt. ASO niestety ceni się bardzo wysoko.
Suzuki Swift IV Hatchback 3d