Lista ocen Suzuki Swift IV (135) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 79 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sayymon
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Tutaj jest dramat! Psuje mi to całą frajdę z jazdy. Auto jest bardzo słabo wyciszone, nie umknie Wam nawet dźwięk auta przejeżdżającego przez kałużę 100m przed Wami... I największy minus tego samochodu: fatalna jakość plastików i fatalny montaż. Jadąc po kostce brukowej każdy jeden plastik wpada we własną wibrację. Wszystko do kupy powoduje naprawdę spory hałas, odliczam sekundy do pierwszego metra drogi asfaltowej.
~nieodwracalny@autograf.pl
Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW
Wyjatkowo dobre wyciszenie. Silnik wyciszony bardzo ładnie, nigdy nie jest natarczywy, hałas tylko powyzej 5500 obrotów. Przy predkosciach stałych nawet 140 km/h silnika nie slychac. Wiatr całkiem cichy jak na te klase, podobnie opony 185/60/15. Ogolnie wrazenie jest wyciszony ponad srednia ze swojej klasy, zdecydowanie ponad. Szczegolnie zaskakuje niski poziom szumów wiatru i dosc stonowany odglos opon.
~Kuba "flyz1"
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Tutaj mogłoby być lepiej. Pomogłyby maty wygłuszające w drzwiach, tyle kabiny pasażerskiej i bagażniku albo... szósty bieg, który zmniejszyłby hałas przy prędkościach autostradowych. Fabryczny wydech szczególnie nie męczy, nie ryczy, ot, fajnie mruczy :) Z drugiej strony to auto nie od parady nosi napis "Sport", auto musi być słychać!
~KBSP
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Do około 110 - 120 kmh akustyczny komfort jazdy jest bardzo dobry. Oczywiście przy przyspieszeniach słychać silnik, szczególnie powyżej 3 tys. obrotów. Powyżej 120 kmh problemem staje się szum opływającego nadwozie powietrza. Miłym ułatwieniem jest funkcja zwiększajaca głośność radia/CD w miarę wzrostu prędkośći.
~R
Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW
Silnik pracuje umiarkowanie cicho wyłącznie do prędkości ok 80 km/h, potem nieprzyjemnie warczy. Do tego dochodzi fatalne wyciszenie nadkoli, co szczególnie daje się we znaki po deszczu oraz przy jeździe na zimowym ogumieniu. Dodatkowo zawieszenie pracuje za głośno. Komfort - 3/10
~diablo
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Poniżej 3 tyś silnika praktycznie nie słychać w kabinie. Powyżej 4 tyś odgłos silnika jest słyszalny ale nie jest uciążliwy. Jak dla mnie to przyjemne dla uch mruczenie. Plastiki dobrze spasowane. Miałem problem z zamkiem schowka pasażera, ale udało się w serwisie osunąć to nieznośne trzeszczenie.
~mktiratore@gmail.com
Hatchback 5d 1.5 VVT 102KM 75kW
Samochód jest bardzo cichy. Jedynie co mnie denerwowało to metaliczny pogłos przy zamykaniu drzwi (wersja 3 drzwiowa). Zdobyłem się na usprawnienie i wykleiłem je od wewnątrz samoprzylepnymi matami bitumicznymi (2 mm grubości). Dodatkowo wygłuszyłem też tylną klapę. Teraz jest idealnie cicho.
~grzesiek s.
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
Do 80 km/h może być, później robi sie głośno. W trasie przy szybszej jeździe dość szybko męczy. Cicho jest na postoju pod maska jest wyciszenie. Słabo wyciszone nadwozie (nadkola) tzn. słychać każdy kamyk. W citroenie c3 albo nawet w starszym fiacie punto jest ciszej.
~Nianio94
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Moim zdaniem najsłabszy punkt tego auta. Głośny silnik przy już 4 tys obrotów, szeleszczące plastiki i szyby. Do tego bardzo głośno przy wjeździe na dziurę czy nierówność na drodze. U mnie jest to dużo bardziej natężone ze względu na nisko profilowe opony.
~xela
Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW
jezdzac w miescie jest ok ale w trasie od razu zauwazamy ze >100kmh jest glosnawo. Do tego wyje skrzynia biegow, w szczegolnosci na 1 biegu (w kilku egz), pojawiaja sie dziwne stuki nie wiadomo skad (w kilku egz!!!) ktorych ASO nie umie usunac