Lista ocen Suzuki Swift V (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Evool
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Żeby nie było tak idealnie, źle spasowany plastik od prawego nadkola, tzn przy progu odstaje z pół centymetra, niby nic ale mam nadzieję że to poprawią, poza tym skorodowana jedna wycieraczka. Ostatnio zauważyłem że poza nadkolem źle spasowano cały przedni zderzak, przy montażu świateł przeciwmgłowych, tak więc brawa dla Panów z serwisu, jako ciekawostkę dodam iż przy montażu podłokietnika panowie zapomnieli wcześniej wyciągnąć z przegródek...
~Zbigniew
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Niestety lakier na stalowych felgach zaczyna płowieć po kilku miesiącach, następnie staje się porowaty i po około 4 latach zaczyna korodować. Podejście serwisu jest niedorzeczne bo każą felgi czymś smarować i ciągle czyścić, natomiast felgi zapasowe sprzedają pokryte zewnętrznym lakierem zabezpieczającym czyli problem znają. Posługują się wykrętem formalnym w postaci tylko rocznej gwarancji. Nie chcą uznać wady produkcyjnej polegającej na...
~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
W sumie jedyna rzecz, jaka zaszwankowała, to podszybie, które w pewnym momencie zaczęło odstawać wyraźnie od szyby. Po wizycie w serwisie okazało się ,że po prostu spadło z jednego zaczepu. Zostało naprawione na gwarancji. Tak na prawdę, to chyba winą było zbyt zamaszyste zamknięcie przedniej klapy przez mojego ojca - na prawdę mocno ją zamkną.
~Artur Krall
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
Przez 110kkm i 7 lat użytkowania nic się nie popsuło. Jedyna awaria to jakiś wyciek ze skrzyni biegów. Koszt naprawy - wymiana jakiś zaworów oleju (nie znam się - nie jestem mechanikiem) to niecałe 200PLN. Inna sprawa, że auto regularnie serwisuję i wymieniam co trzeba (wymiany płynów, przeglądy hamulców itd...)
~Mikołaj
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
W zasadzie przez 6 lat w rodzinie prawdopodobnie nic się nie popsuło, trzeba było wymieniać tylko elementy ekspolatacyjne -akumulator, klocki, tarcze, filtry, płyny. No i ok, głośniki zaczęły trzeszczeć po 4 latach, ale naprawdę nie miały łatwego życia ;)
~Varp
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Na przestrzeni 4 lat użytkowania kompletnie bezawaryjny. Oprócz klocków hamulcowych i przepalonych dwóch żarówek od reflektorów, zupełnie żadnych innych usterek.
~Jacek
Hatchback 3d Facelifting 1.2 VVT 94KM 69kW
Po około 2,5 roku drzwi kierowcy zaczęły skrzypieć przy otwieraniu i zamykaniu. To chyba jakaś powszechna przypadłość Swiftów bo znam drugi podobny przypadek. WD40 załatwia sprawę.
~Ola
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jak na razie - niczego poważnego nie zauważyłam poza małym piskiem przy hamowaniu, ale pojawiającym się naprawdę bardzo rzadko przy niskich temperaturach i zawilgoceniu.
~Michał
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
nie działało podgrzewanie lusterka, naprawa gwarancyjna. Okazjonalnie występują dziwne odgłosy, które nie dają się zdiagnozować w serwisie.

Usterki Suzuki Swift V

Suzuki Swift V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Paweł
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jak dotąd nic się nie wydarzyło złego ani niepokojącego. Jeszcze przebieg jest niewielki ale mam nadzieję, że będzie tylko tak dalej.