Lista ocen Suzuki Swift V (59) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Raul 1977
Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 136KM 100kW
Pierwszy kontakt wywołał konsternację, co do zastosowania "wiosła" znajdującego się pomiędzy uchwytem na puszkę a "ręcznym". Drogi prowadzenia lewarka dość długie i mimo w miarę precyzyjnego mechanizmu wydaje się, że napis "Sport" na klapie bagażnika i fotelach wymagałby jednak troche bardziej "sportowego" charakteru skrzyni biegów.
~Varp
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Ogólnie bardzo dobrze wchodzą biegi, ale jedna gwiazdka mniej za wsteczny. Całkiem często zdarza się, że trzeba korygować i wrzucać bieg jeszcze raz. Natomiast od 1 do 5 wszystko przebiega płynnie i bezproblemowo. Trochę szkoda, że nie ma szóstego biegu, ale i tak spalanie jest niskie, a większych prędkości raczej nie ma potrzeby rozwijać tym autem.
~fizyk72
Hatchback 3d 1.2 VVT 94KM 69kW
Skrzynia po japońsku! Działanie \"na klik\",na forach czasami słychać o haczeniu jedynki i wstecznego- według mnie zwykłe czepianie się!Honda Jazz, którą jeździłem poprzednio zachowywała się identycznie!Trudno, aby te dwa biegi wchodziły tak, jak czwórka! Długie przełożenia-taki pomysł suzuki na jazdę, mnie się podoba, rzecz gustu!
~Evool
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jeśli ktoś miał przyjemność jeździć dorosłymi Japończykami zwłaszcza hondami to nie będzie rozczarowany, pomimo że to suzuki i to jeszcze mały swift, skrzynia ma krótkie precyzyjne przełożenia, nic nie haczy, nie szukamy miejsca na poszczególne biegi. Redukując nie szarpie nam autkiem i od razu czujemy większą moc.
~lucak
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Mój ulubiony typ skrzyni, klikanie biegów, jedyny minus za trójkę, że czasami nie mogłem trafić ( dziwne to ) i za wsteczny, lubił czasami zgrzytnąć gdy wrzucany z luzu ( najlepiej wrzucić najpierw bieg dodatni ). A tak to dobrze rozłożone biegi ale oczywiście wybierane stosownie do obrotów silnika.
~ma_pi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jak dla mnie bardzo ok. Precyzyjne. Nigdy nie wpiął mi się bieg, którego nie chciałam. Gdzieś przeczytałam, że ktoś tam narzekał, że przy zrzucaniu z biegu piątego jest porażka. No cóż, rzeczywiście trochę ciężej wtedy chodzi, ale bez przesady. Jestem kobietą i daję radę jedna ręką :)
~Mikołaj
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Coś pięknego, biegi chodzą wręcz aksamitnie. Szkoda tylko że 5 biegów, w trasie brakuje szóstki po 120km/h. Biegi są ustawione bardzo optymalnie, nie można wyczuć, żeby któryś był wyraźnie dłuższy. Trzeba przywyknąć do wstecznego - najlepiej wrzucać go "na dwa razy"/
~Artee
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Jest ok. Biegi wchodzą bez problemów. Na 3 biegu można poszaleć (oczywiście o tyle na ile jest to możliwe w 1.2 i 94KM) na 5 biegu można spokojnie i oszczędnie toczyć się po ulicach muskając co jakiś czas gaz... Nie podoba mi się jedynie że słychać skrzynię przy zmianie biegów.
~Jeremiasz
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Mój samochód służył wcześniej do nauki jazdy więc ciężko mi ocenić. Ma 150 000 przejechane i skrzynię wyraźnie słychać. Olej zmieniony, dolany ceramizer - nie pomogło. Nie ma tragedii, ale niższe biegi potrafią "zgrzytnąć", 1 i wsteczny czasem się przycina.

Usterki Suzuki Swift V

Suzuki Swift V – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Kimi
Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW
Najlepsza skrzynia biegów z jaką jezdziłem. Pokusiłbym się nawet o nazwanie jej \"sportową\". Bardzo szybko, bardzo łatwo i bardzo przyjemnie zmienia się biegi. Dotąd nie sądziłem ze to moze być przyjemne. Bieg wsteczny wchodzi zawsze bez żadnych problemów.