Lista ocen Suzuki Swift VI Hatchback (19) - Ergonomia

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sagitt_94
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Miłe zaskoczenie. Trójramienna wielofunkcyjna kierownica, nieco spłaszczona od dołu, dobrze leży w ręku, nawet pomimo faktu, że wydaje się trochę duża i regulowana jest tylko w pionie. Wszystkie przyciski na niej rozplanowano dobrze i działają bez zarzutu. Tradycyjne zegary, z małym monochromatycznym ekranem pośrodku wyglądają znakomicie, trochę sportowo i są bardzo czytelne, choć nieco brakuje mi analogowych wskazówek poziomu paliwa i...
~kaz
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Fotele przednie dobrze trzymające podróżujących. Ścięcie dolnej krawędzi kierownicy ułatwia zajęcie pozycji kierowcy. Wyświetlacze czytelne, nawet ekran LCD jest dobrze widoczny w ostrym słońcu. "Gąbeczkowe" zagłówki w drugim rzędzie siedzeń są bardzo tandetne i ze względu na ich niskie umieszczenie są nieprzydatne dla osób dorosłych. Brak oświetlenia sufitowego dla tylnej kanapy (zapięcie pasów nocą przy zastosowaniu fotelika dziecięcego z...
~Onkel Pyjter
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Jest całkiem dobrze. Brak podłokietnika mi nie przeszkadza, kierownica jest tam, gdzie powinna (i to pomimo tylko pionowej regulacji), pokrętła wentylacji łatwo dostępne. Nie lubię dotykowych ekranów w aucie ale na szczęście tylko radio tego wymaga. Ale też nie całkiem bo najważniejsze guziki są na kierownicy. Bluetooth z obsługą głosową wystarcza do nieabsorbowania naszej uwagi podczas jazdy i telefonowania. Szkoda że tylne zagłówki są takie...
~Hamerling
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Wzór do naśladowania w dobie panującej obecnie ekranozy. Tablet na środku służy do sterowania multimediami i nawigacją. Całą resztę obsługuje się tradycyjnie pokrętłami, przyciskami i manetkami. Klimatyzacja, kierunki nawiewu, tempomat, głośność radia, polecenia głosowe, światła, wycieraczki itp. Tak powinno być wszędzie, a nie macanie na ślepo po ekranie z każdą pierdołą.
~Kuba
Hatchback 1.2 DualJet SHVS 90KM 66kW
Wszystko mamy w zasięgu ręki. Wskazania komputera zmieniamy patyczkiem lub wygodniej z kierownicy, nie wiem czy w podstawowej wersji tak można, możliwe że tylko patyczkiem. Jeden minus, głośności nie ustawimy pokrętłem tylko na suwak co jest niewygodne, można to zrobić z kierownicy ale jak ktoś lubi to robić pokrętłem będzie niezadowolony.
~Robert
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Perfekcyjna. Wszystko na swoim miejscu, łatwe do ogarnięcia, najważniejsze rzeczy robi się przyciskami lub pokrętłami (np. ustawienia klimy). Nie trzeba klikać po ekranie dotykowym - tam jest tylko radio i nawigacja. Jestem z tego bardzo zadowolony, bo nie lubię tabletów skupiających wszystkie funkcje w aucie.
~quadalcanal1
Hatchback 1.0 BoosterJet 111KM 82kW
dobrze, wszystko pod reka, brak w tylniej kanapie oparcia. w wersji na Japonie jest opuszczany podłokietnik dla kierowcy. jest schowek pod deska gdzie zmieszcze smartfona 5,5'' gdzie w Peugeot 508 nie ma gdzie schowac 4 cali..jak to dobrze ze tablet nie wystaje ponad deske tylko jest w niej zaszyty.
~quadalcanal1
Hatchback 1.0 BoosterJet 111KM 82kW
byłoby świetnie ale brakuje podłokietnika, który był w folderach reklamowych aut sprzedawanych w Japonii. są schowki na butelki /0,7 l/ w drzwiach, są na 2 kawy z Orlenu koło kokpitu jest też gdzie położyć smartfon 5,5'' czego nie ma w dużym aucie peugeot 508!. ergonomie poprawiają klawisze funkcyjne w kierownicy.
~McGywer
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
Auto z polskiego salonu A w menu brak polskiego języka. Obsługa Tableta mało intuicyjna. Do tego przyciski do zerowania stanu licznika jak w autach z lat 80 tych
~neon
Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW
wszystko na swoim miejscu, dosyć intuicyjne rozmieszczenie przycisków, małe zastrzeżenia do android auto aby zgrać z telefonem troszkę trzeba się nagimnastykować co jest dość irytujące
Suzuki Swift VI Hatchback