Ocena kierowcy - Suzuki Swift VI Hatchback

DasBoot, 6 lat temu
Silnik 1.2 DualJet 90KM 66kW
Rok produkcji 2017
Suzuki Swift VI Hatchback 1.2 DualJet 90KM 66kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Rewelacyjny warm-hatch. Za mało mocy, by robić szał, ale jeździ genialnie.
Świetne auto. Niepozorny samochodzik z charakterem. Wszyscy się zachwycają popularnymi autami miejskimi, jak Polo, Fiesta, Corsa itp., a tymczasem Swift jest od nich o klasę lepszy.
Wolnossący 1,2 90 KM. To oznacza, że trzeba kręcić powyżej 4000 żeby mieć coś pod pedałem, ale na niskich obrotach nie zamula i też ma wystarczająco momentu do swobodnej jazdy. Bardzo elastyczny, jak na mały silnik bez turbo.
W porządku, ale bez rewelacji. Niczym nie zachwyca, ale przyczepić się też nie ma do czego. Biegi wchodzą miękko i są dobrze zestopniowane. Nie ma jednak krótkiego skoku lewarka i twardego "sportowego" oporu.
Chyba najlepsza rzecz w tym aucie. Zawieszenie znacznie wyprzedza możliwości silnika. Swift na krętej drodze raczej nie będzie miał sobie równych. Przegoniłem go zimą wracając z nart na drogach wokół Szczyrku. Suchy asfalt, mroźno, opony zimowe, a tymczasem auto zasuwa aż miło. W wielu przypadkach wydawało mi się, że teraz to już przesadziłem i trzeba będzie się ratować, a tu pudło - nawet opony nie zapiszczały. Auto idealnie wyważone, znakomita trakcja. Po prostu rewelacja. Co ważne, nie jest to okupione komfortem - jest dość sprężyście, ale nie twardo.
Nie wiem, co tu można napisać. Auto ładne, ciekawie narysowane światła, klamki schowane w tylnych słupkach. Podoba mi się.
Do przodu świetnie, z jednym minusem jakim jest niska krawędź dachu i na światłach słabo widać sygnalizatory jeśli wiszą nad jezdnią. Do tyłu raczej przeciętnie, jak w każdym nowym aucie tego rodzaju.
Doskonale. Wszystko jest pod ręką, działa tak, jakbym się tego spodziewał, nie mam niczego do zarzucenia.
Małe autko, klimatyzacja i ogrzewanie działają więc bardzo sprawnie.
Rewelacja. Z przodu nawet koszykarze będą mieli mnóstwo miejsca, ja mam 188 cm i nie dosuwam fotela do oporu, bo mam za daleko do pedałów. Na szerokość jest lepiej niż dobrze, auto wydaje się być większe w środku, niż na zewnątrz. Z tyłu też dwie dorosłe osoby wejdą, choć oczywiście nie ma się co spodziewać cudów.
To wada Swifta, w środku jest dość głośno, szczególnie powyżej 130 km/h. Ale poprawiłem to na własną rękę matami wygłuszającymi i jest teraz bardzo dobrze.
Usterek brak, spalanie śmiesznie małe.
Doskonale. Za 59 tysięcy bez rabatu wyprzedażowego dostałem auto z wyposażeniem, którego nie ma w wielu autach droższych o 20 tys. Hybryda, podgrzewane fotele, klimatyzacja automatyczna, światła LEDowe z przodu i z tyłu, czujnik zmierzchu, stacja multimedialna z ekranem dotykowym 5", nawigacja, system bezkluczykowy, tempomat adaptacyjny, radar, kamerę cofania, skórzaną kierownicę, wszystkie szyby elektryczne, lusterko elektrochromatyczne, mnóstwo asystenów itp. Nic lepszego w tej cenie kupić się nie dało.
Skrzypiała mi półka bagażnika na mrozie, odrobna smaru załatwiła sprawę. Poza tym bez zastrzeżeń.
Brak. Auto kupione nowe, mały przebieg. Nie czas na awarie, to nie Audi ani BMW, żeby się psuło zaraz po wyjeździe z salonu (jak moje drugie auto, A6) :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DualJet 90KM 66kW [l/100km]

Suzuki Swift VI Hatchback