Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross Facelifting

Bob, 5 lat temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Dynamit... Nie mierzyłem osiągów, ale subiektywnie trudno uwierzyć w te 10 sekund do setki. Samochód bardzo lekki, dynamiczny. Maksymalny moment obrotowy dostępny już praktycznie po ruszeniu z miejsca. Ogólnie silnik bez słabych punktów. Spalanie w mieście w okolicach ośmiu litrów w czasie docierania silnika uważam za dobry wynik.
Silnik podnosi poprzeczkę i reszta samochodu chcąc nie chcąc musi za nim nadążyć. Ciężko mi wskazać jakąś sytuację wpływającą na niższą ocenę, ale nie ma w jej pracy tego WOW, które jest przy ocenie silnika. Skoro silnik dostał piątkę, to skrzynia zasługuje na 4 i 3/4 gwiazdki, ale tak ocenić się nie da.
Sytuacja jak ze skrzynią biegów, choć tu już jestem w stanie wskazać pewien mankament: wyciszenie. O ile silnika bez depnięcia prawie nie słychać, to z zawieszenia słychać bardzo dużo. Nie chodzi o jakieś niepokojące odgłosy, ale szum opon, czy dźwięk przejeżdżania przez niewielkie nawet nierówności, mogłyby być wyciszone lepiej.
Nie wiem, co napisać. Nawet nie wiem, czego dotyczy pytanie, czy wyglądu, czy korozji, czy czego.... Wygląd rzecz gustu, o korozji pisać za wcześnie. Moim zdaniem wszystko jest ok.
Widoczność bardzo dobra
System multimedialny w porządku, ale funkcje patyczków przy licznikach można było podpiąć gdzieś pod jakiś przycisk lub w ogóle wrzucić do stacji multimedialnej i obsługiwać dotykowo. Wiem, we wszystkich testach tego samochodu o tym piszą i dopóki go nie kupiłem myślałem, że to szukanie dziury w całym, ale nie, to jednak irytujące rozwiązanie.
Chłodzi, zimą okaże się, czy grzeje.
Obszerny samochód, dużo miejsca z przodu i z tyłu, nie ma się do czego przyczepić.
Ano właśnie, już o tym napisałem wyżej: wyciszenie silnika bardzo dobre, podwozia może i nawet tylko dostateczne. Tragedii nie ma, ale gdyby to dopracować, byłoby idealnie.
Spalanie ok i to na razie tyle, zobaczymy, jak później, serwisy, itp.
Doskonale
Na razie brak.
tym bardziej brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW [l/100km]

7,7
7,9
8,6
Dziennik kosztów dla Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
7,2
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting