Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross Facelifting

auber, 5 lat temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Rok produkcji 2018
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Niskie spalanie
Zawieszenie : Ciche i dynamiczne
Inne
Samochód jak dla mnie z zewnątrz wygląda super,światła led genialne, w porównianiu z tradycyjnymi ksenonami,to wielka zaleta tego samochodu,tym bardziej że dostajemy to w standarcie bez żadnej dopłaty,
Szczerze mówiąc myślałem że 140 KM z turbodoładowaniem w tak lekkim samochodzie będzie dawało rade,niestety zawiodłem się,ale pewnie to przez automat który w/g mnie nie daje rady,pewnie w manualu jest lepiej.
Niestety ta skrzynia nie radzi sobie w tym samochodzie,gubi się na górskich drogach,nie wie na jaki bieg przełączyć,na prostych trasach jest dużo lepiej,szczególnie jak się człowiek przesiądzie z DSG
Tu akurat pozytywne zaskoczenie,układ jest poprawny cichy i doprecyzowany,każdy ruch kierownicy jest przewidywalny i stabilny.
Wygląd bardzo mi się podoba,szczególnie przód i nowy grill.
Widoczność jest zupełnie wystarczająca,na szczególny plus można zaliczyć duże lusterka boczne.
Wszystko jest w zasięgu kierowcy,fajne jest to,że tak niewiele klawiszy obsługuje wszystko co potrzeba.
Klimatyzacja dobrze i szybko chłodzi,a ogrzewania jeszcze nie sprawdziłem ponieważ sam.odebrany z salonu z końcem marca 2018 więc nie było okazji.
Dla dla nas,dwoje dorosłych ok.
I tu kolejne rozczarowanie,bardzo słabe wyciszenie kabiny,cienkie szyby oraz wytłumienie drzwi i dachu,w efekcie wrażenie ze nawet słaby deszcz w środku urasta do wielkiej ulewy,no ale cóż za te pieniądze trzeba było jakoś przyoszczędzić na materiałach
Jeszcze nie wiem.
I tu dochodzimy do sedna,cena nie duża jak na takie wyposażenie w porównaniu do konkurencji ale i jakość nie specjalna.
brak schowków,trzeszczące wszechobecne wewnętrzne plastiki
Nie dopracowana automatyczna skrzynia biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW [l/100km]

5,7