Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross Facelifting

Maciej, 4 lata temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Ciągnie pięknie
Zawieszenie : trochę skacze
Szukałem samochodu który by miał przestronną kabinę i pojemny bagażnik. Brałem pod uwagę wiele marek i modeli takich jak np fiat tipo toyota auris mazda cx 3 honda hr v fiat 500l, dacia duster i właśnie suzuki sx4 s cross. Nie kupiłem tipo gdyż podczas jazdy testowej palił ok 12 litrów!!, a poza tym ma on na pokładzie filtr cząstek stałych GPF czego też nie lubię i był troche za nisko zawieszony. Auris też za nisko zawieszony. Mazda cx 3 byłaby fajną propozycją ale jest strasznie ciasna z tyłu i ma zbyt mały bagażnik bo 350 l no a ja chciałem mieć 400l. Honda jest bardzo przestronna z tyłu i oferuje ona największy bagażnik bo aż 470 l no ale gdy napisałem formularz dot jazdy próbnej to nawet nie oddzwonili. Poza tym pan w suzukim mówił mi że ta honda jest zamulona i dużo pali. Fiat 500l jest za brzydki więc odpadł. Dacia duster oferuje napęd 4x4 ale ma strasznie ospały silnik i jest bardzo plastikowa. Przestronna kabina, pojemny bagażnik, świetny silnik i 4x4 w dobrej cenie zadecydowały o wyborze suzuki.
Wcześniej jeździłem dieslem 1.9 multijet 120 km w bravo II bardzo mocny był ale przyznam szczerze że to ten 1.4 Boosterjet jest dynamiczniejszy. Szczególnie w trybie sport wystarczy lekko dotknąć pedału gazu aby się bardzo sprawnie rozpędzać, ale w trybie auto też bardzo ładnie ciągnie więc czuć jednak tę różnicę 20 km.
Na początku szarpała ale to normalne w toyocie yaris też było źle na początku gdy ją kupowałem.
trochę plastikowa
Bardzo dobra, kamera cofania ma dobrą jakość
Ok.
Tu jest o niebo lepiej niż w bravo. Z tyłu nie brakuje miejsca.
W porządku siedząc w samochodzie silnika praktycznie nie słychać
Z początku komputer mi pokazywał ok. 10l/100km no a potem to spalanie trochę spadło. po pierwszym tankowaniu średnie spalanie wyniosło 8,35l natomiast przy drugim 7,8 l.
Bardzo dobra. Kupiłem to auto za 95400zł z 1.4 140 i z napędem 4x4.
brak
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW [l/100km]

8,4
10,4
6,7
Dziennik kosztów dla Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
7,2
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting