Lista ocen Suzuki SX4 II S-cross (27) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Cóż mogę napisać. Sam jeszcze nie mam sporego doświadczenia ale ten prosty samochód słynie z niezawodności w stosunku do samochodów produkowanych obecnie z godnie z wytycznymi Unii. W najbliższym otoczeniu mam jednak dwie osoby, które jeżdżą SX4 pierwszej generacji i Swiftem i niczego złego nie mogą powiedzieć. Przede wszystkim leja paliwo i jeżdżą, nie stoją w warsztacie i mam nadzieję, że i u mnie będzie podobnie.
~Kuba
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Klakson się zepsuł, raz uciekł czynnik z klimy (zaraz po przeglądzie więc chyba serwis coś nawalił) - ale robione na gwarancji. Raz akcja serwisowa (wymiana poszycia przednich foteli - ryzyko złego otwarcia poduszki) Poza tym nic się nie działo. Dodać trzeba kiepski alternator (nie tylko u mnie). Efekt - łatwo rozładować akumulator - trzeba na to uważać.
~Straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Lakier, lakier i jeszcze raz lakier! Powietrze chyba rysuje ten samochód. Dodatkowo w bagażniku są dwie plastikowe "zakładki" które można zamontować i zrobić sobie w ten sposób boczne kieszenie, jedna się poluzowała i wypina się regularnie. Serwis nie potrafił pomóc, pewnie będę musiał wystąpić o wymianę.
~white-star
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
To jest raczej kwestia pierwszych egzemplarzy z początku produkcji czyli też mojego. Spasowanie elementów jest kiepskie co objawia się nierównymi szczelinami pomiędzy niektórymi elementami i niestety niekiedy trzeszczeniem plastików czego nienawidzę. Patrzyłem na nowe egzemplarze w salonie i jest pod tym względem dużo lepiej ...
~dekar
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Jak myślałem, że coś zaczyna stukać czy skrzypieć okazywało się, że to moje rzeczy hałasują w schowku czy bagażniku. W rzeczywistości nie miałem jeszcze żadnych usterek. Skrzypiała tylna oś przez parę pierwszych metrów na zimnym, ale w serwisie przy zmianie kół przesmarowali i teraz jest cisza.
~straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Pierdoły. Zacinający się schowek na okulary ? naprawa gwarancyjna Telepiąca się tylna półka nad bagażnikiem ? okazało się, że guma amortyzująca źle się ułożyła i półka na wybojach bije plastikiem w plastik, niestety guma odkształciła się trwale, podklejenie punktu tyku uszczelką piankową rozwiązało problem.
~Rob
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Skrzypi mi nieco fotel pasażera, ale to chyba wina ASO (patałachy źle go złożyły po wymianie tapicerki w ramach akcji serwisowej). Powiem im żeby mi to poprawili przy najbliżej okazji. Poza tym - auto bezawaryjne w moim przypadku.
~DrAgU
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Samochód już raz był w serwisie. Skrzypiała deska rozdzielcza, prawdopodobnie z powodu demontażu niektórych jej elementów (miałem dokładany hak oraz czujniki cofania z wyświetlaczem w okolicach lusterka wstecznego)
~Maksiu
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Nic się nie dzieje. Wolnossący silnik daje nadzieję na niewysokie koszty użytkowania. Jak będzie naprawdę oczywiście okaże się "w praniu".
~Pablo
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Póki co brak. No może gdybym miał się do czegoś przyczepić to czasami, na wrocławskiej kostce, w podsufitce odezwie się jakiś denerwujący 'świerszcz'
Suzuki SX4 II S-cross