Lista ocen Suzuki SX4 II S-cross (40) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~R
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Nie wiem skąd te wszystkie wyniki się biorą, nie jeżdżę jakoś agrsywnie, ale przy jeździe 100% miasto nie da się zejść poniżej 9l, w cyklu mieszanym 50/50 normalnym wynikiem wg komputera są okolice 7,5. W trasie najniżej udało mi się zejść do 5,8 nie przekraczając 100kmph z odrobiną wyprzedzania, ale jak dodać do tego 30km obwodnicy 140kmph to srednia na 200km zrobionych wyszła już 6.3... Auto nowe, dobiłem dopiero do 3k km
~Marcin
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Bardzo niskie spalanie, które o dziwo pokrywa się z informacjami podawanymi przez producenta z czym spotkałem się pierwszy raz mimo, że kilka samochodów już miałem. Silnik ma dopiero 1300 km przejechane a średnie spalanie w cyklu mieszanym pokazuje mi na poziomie 6, 3 litra a będzie jeszcze lepiej kiedy silnik już odpowiednio się ułoży.
~Krzysiek
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Spalanie jest mniejsze jak w moim poprzednim 2,0 HDI.Trasa -4 osoby ,klima,drogi krajowe i gminne ,tryb sport-5,7 l/100km bez żadnego starania się o taki wynik .Myślę ,że 5,5l jest jak najbardziej realne.W cyklu mieszanym 5,9-6,4l/100km.Trasa,autostrada,tempomat,140km/h-6,3l/100km.Miasto ,krótkie odcinki-7,5l.
~Powerslave
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
O kosztach utrzymania trudno mi na tym etapie cos powiedzieć, mam nadzieje, ze będą w rozsądnej wysokości:). Spalania nie sprawdzam jakoś szczególnie dokładnie,, wydaje się być w normie dla silnika o tej pojemności, w każdym razie na stację benzynową nie trzeba podjeżdżać zbyt często.
~DrAgU
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Samochód spala przyzwoite ilości paliwa. Ja zazwyczaj mieszczę sie w w 7 litrach. Nie jest problemem zejście poniżej 6 litrów w jeździe pozamiejskiej. Należy jednak zwrócić uwagę iż komputer pokładowy jest trochę zbyt optymistyczny..
~Kass
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Auto serwisuje w ASO w ramach 5 letniej gwarancji. Co roczna wizyta z własnym olejem i filtrem, to koszt rzędu 750zł. Trudno przewidzieć czy coś się będzie psuło w przyszłości, jak na razie, to koszty są minimalne.
~Jack
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Przy spokojnej jeździe poza miastem udało mi się zejść do 5,1 l/km, miasto to 7,8l. Zobaczymy jak koszty przeglądów w dalszej eksploatacji. ? to koszty użytkowania klimatyzacji z uwagi na nowy i kosmicznie drogi czynnik.
~straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Mało pali w mieście a tam w większości jeżdżę. Denerwuje pierwszy przegląd po 1000km nie jest to jednak jakiś wielki koszt ok 350zł. Szukałem auta ekonomicznego i jak na auto o tych gabarytach i bryle jest więcej niż dobrze.
~Marco
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Jak na silnik 1.6 jestem pod wrażeniem. Nawet w mieście, czasami w korku... 6,2 - 6,4. Poza miastem 5,5 90/100 na godzinę. Zależy jaka ładowność. Jasne, że jak przydusimy na autostradzie np. to wskazania będą inne:)
Dziennik kosztów dla Suzuki SX4 II S-cross
6,9
~mcholewa
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Spalanie 7,4 l/100km w cyklu mieszanym nieco odstają od wskazań komputera, ale komputerom nie wierzymy. Gorzej z kosztami przeglądów gwarancyjnych: pierwszy po dwóch miesiącach lub 1000 km. Lichwiarskie ceny.
Suzuki SX4 II S-cross