Lista ocen Suzuki SX4 II S-cross (36) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DrAgU
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Klimatyzacja jest bardzo dobra. Nie jest to natarczywy nadmuch na twarz aby schłodzić wszystko co tylko możliwe, lecz mieszanie klapkami i regulacja siły nawiewu tak aby pasażerom było jak najwygodniej. Sama skuteczność klimatyzacji rewelacja (dużo lepsza niż w poprzednich samochodach które miałem z czynnikiem R134A, chociaż wiem że nowy czynnik nie jest do końca bez wad..) Jeśli chodzi o nagrzewanie w okresie zimowym, to wg mnie zbyt...
~dekar
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Klima działa jakoś dziwnie. Załącza się i wyłącza rotacyjnie co skutkuje czasami zaparowaniem szyb, trzeba włączać ręcznie odparowanie bo w trybie auto czekanie na efekt trwa za długo. W trybie auto wieje po twarzy czego osobiście nie lubię zwłaszcza jak jest to zimne powietrze. Poza tym ok. Na ręcznych ustawieniach jest dobrze. Nie zanotowałem wzrostu zużycia paliwa po włączeniu klimy i to może jest właśnie efekt tej rotacyjnej pracy.
~Powerslave
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Wersja z dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, działa to na razie OK. Szyba szybko odparowuje. W zimę dobra rzeczą są podgrzewane fotele przednie, gdy się parkuje samochód pod chmurka to można docenić tego typu "zbytek", podobnie jak podgrzewane lusterka.
~magneco
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Ukierunkowanie powietrza ma tylko 4 możliwości, a jak chcesz puścić na szybę to musisz puścić też na nogi (dziwne). Na szczęście jest osobny przełącznik na odparowanie i odszronienie więc z niego trzeba korzystać dość często przy deszczowej i zimnej pogodzie.
~Pablo
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Bardzo fajna sprawa to podgrzewane fotele. Moją żona (wiecznie zmarznięta) jest nimi zachwycona. Mały minus to często parująca przednia szyba podczas opadów, nawet w chłodniejsze dni trzeba 'odparować' klimatyzacją
~don_pablito
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Bardzo dobrze. Wymiana filtra kabinowego zajmuje 30 sekund - nie warto jeździć z tym do serwisu - Suzuki zrobiło dobrą robotę (zresztą do wszystkich podzespołów pod maską też jest świetny dostęp).
~Marcin
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Żadnych problemów, klimatyzacja dwustrefowa spełnia swoją role ku uciesze mojej małżonki, która zawsze ustawia wyższą temperaturę niż ja. Ogrzewanie szyb i nawiewy także bez zastrzeżeń.
~Gathor
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Klima niby pracuje a szyby zaparowują, niby z powodu rotacyjnego trybu pracy, ale jak dla mnie to powinno mieć miejsca. Plus za praktycznie niezauważalny wzrost zużycia paliwa przy pracującej klimatyzacji.
~straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Bardzo wydajna klima, w pełni automatyczna i dwustrefowa, czytelna obsługa, praktycznie cały czas jeżdżę na włączonej. Znikomy wpływ na wysokość spalania na moje oko może jakieś 0,1l
~S.B.
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Gwiazdka mniej za brak nawiewu na tył mimo że w instrukcji jest podany otwór pod siedzeniem który faktycznie tam się znajduje nic tam nie dmucha -sprawdzałem
Suzuki SX4 II S-cross