Ocena kierowcy - Suzuki Vitara I Standard

wasmaciej, 13 lat temu
Silnik 2.0 i V6 24V 136KM 100kW
Rok produkcji 1997
Suzuki Vitara I Standard 2.0 i V6 24V 136KM 100kW 1995-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie spodziewałem się takiego spalania jak i pracy tego silnika. dodatkowo zapewniam o wspaniałym radzeniu sobie w trudnym terenie.
Karoseria : tylnie błotniki
Samochód sprawdza się świetnie zarówno w terenie czego dowodem mogą być zdjęcia w mojej galerii jak i w trasie mimo iż jeżdżę na zimowych oponach przez cały rok spalanie i jazda wydaje się być przyjemna, mając na uwadze fakt że ta Vitarka waży dwie tony.
Silnik pracuje znakomicie na benzynie i na gazie. kiedy się rozgrzeje chodzi naprawdę cichutko a jak się depnie na pedał gazu to słychać moc silnika. Mimo tego przebiegu od wymiany do wymiany oleju póki co ani kropli nie musiałem dolewać. Silnik na łańcuchach więc to już duży plus, z opinii użytkowników V6 wiem że to bardzo dobre silniki
Chodzi dobrze, ale biegi troszeczkę ciężej wchodzą niż w osobówkach, nie ma takiej płynności. Może to akurat tylko w moim przypadku tak jest ale taka jest moja uwaga. Co do samej funkcjonalności nie mam zastrzeżeń.
Bardzo dobrze się sprawuje. Nie mam żadnych uwag
Jeśli chodzi o widoczność przez przednią szybę, faktycznie doskonale wszystko widać i warto zaznaczyć że jest wyżej. Widoczność tylnia mniej zachwyca z powodu koła zapasowego które niestety nieco przeszkadza.
wyposażony w A/C więc bardzo dobre wyniki. nagrzać samochód można bardzo szybko bez jakiś długich oczekiwań na poczucie ciepła, już po przejechaniu 1km czuć cieplutki powiew. Przy wysokich temperaturach A/C które sprawuje się równie świetnie.
No niestety kosztem czegoś trzeba ograniczyć coś innego, bardzo mało miejsca dla kierowcy i pasażera porównując do osobówki którą miałem wcześniej. siedzenia niezbyt wygodne, mimo że wchodzenia w zakręty 120km/h człowiek zjeżdża z siedzeń - w tym wypadku przydałyby się chociaż lekko kubełkowe fotele.
Silnika w środku nie słychać w ogóle przy jeździe w trasie. czasami słychać plastiki jak trzeszczą ale to kwestia przyzwyczajenia i ma to miejsce tylko na dziurach przy jeździe terenowej
Zużycie paliwa jak na taką jednostkę według mnie bardzo dobre. Według wyliczeń AWC średnie spalanie w mieście wynosi: 13,99 na 100km, w trasie zaś: 10,97 na 100km w przypadku jazdy na LPG. Tankuję tylko i wyłącznie na stacjach STATOIL. średnie spalanie w mieście wynosi 10,66 na 100km a w trasie 8,35 na 100km w przypadku jazdy na PB 95 również tankowanej na STATOIL.
Kupiłem jeden z najdroższych z prezentowanych na allegro i nie żałuję. zapłaciłem nie małe pieniądze ale było warto. Samochód w pełni zasługujący na tą cenę którą życzy sobie sprzedający.
Póki co nie miałem takiego przypadku żeby się jakieś drobiazgi psuły
Po zakupie samochodu miałem niestety wymienione dwa zimeringi co niestety nie mało kosztowało, ale nie wiem z jakiego powodu było to uszkodzone.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i V6 24V 136KM 100kW [l/100km]

11,8