Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV

Mario1408, 8 lat temu
Silnik 1.6 VVT 120KM 88kW
Rok produkcji 2015
Suzuki Vitara III SUV 1.6 VVT 120KM 88kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Bagażnik jest bardzo pojemny. Golf V nie mieścił wakacyjnych maneli. Vicia łyka wszystko razem z wuzkiem spacerowym. Rewelacja.
Bardzo pozytywne odczucia. Ładne, wysokie auto, przestronne i wygodne w środku. Mam 182cm wzrostu i wygodnie podróżuje nim na dlugich trasach jak i w mieście.
Nie jest to rajdówka i nie należy się spodziewać porywajacych osiągów. Ja jestem zadowolony bo to sprawdzony pewny silnik bez turbo = mnie problemów, mniej osprzętu, który się psuje. Prostota = niezawodność.
Manual bez 6- tego biegu, ale nie odczuwam braku szóstki. Przełożenia są dobrze dobrane i jeździ się wygodnie tzn. nie ma nadmiernego machania lewarkiem. Ruch lewarka jest pewny i precyzyjne. Czasami jest problem ze wstecznym, nie chce wskoczyć za pierwszym razem, trzdba unieść lekko sprzęgło dopiero wskoczy.
To moje pierwsze auto 4x4. REWELACJA. Prowadzi się pewnie i komfortowo. Wysokie zawieszenie jest extra, dobrze wybiera nierówności i nie straszne już krawężniki.
Siedzi się wysoko, wszystko w koło dobrze widać. Słupki A nie są szerokie i nie przeszkadzają. Z przodu widzę maske - nie ma problemu z manewrami na parkingu. Z tyłu czujniki parkowania i kamera = brak problemów z manewrami. Duże lusterka na plus.
Wszyscy psioczą na sterowanie komputerem, jest nie wygodnie sięgać pod kierownicę. Mnie to nie przeszkadza, bo jak często kontrolujemy średnie spalanie czy kilometry możliwe do przejechania? Poza tym super tzn. wszystko pod ręką, tam gdze powinno być. Na plus obsługa multimediów i sterowanie w kierownicy.
Benzynka szybko się nagrzewa więc szybko robi się ciepło i do tego grzanie pupy -rewelacja. Latem klima bez zarzutu a trzeba wspomnieć, że klima pracuje na nowym kontrowersyjnym środku 1234... zobaczymy co będzie dalej w eksploatacji.
Nie miałem problemu ze znalezieniem wygodnej pozycji za kierownicą (mam 182cm.). Żona z dzieckiem też nie narzeka na wygodę z tylu. Warto zaopatrzyć się w podłokietniki, polecam ten oryginalny.
No cóż, najlepiej jakby nic nie było słychać. Gdybym się tym kierował kupiłbym meleksa. Silnik słychać tak powyżej 3 tys. obr. ale nie jest to coś uciążliwego, raczej standard w tej klasie cenowej. Jaka to różnica miedzy 40 a 43 decybelami pokazywanymi w testach? Dla przeciętnego kierowcy - żadna.
Tryb AUTO średnie spalanie 6,5l. Tryb SPORT - 7,6l (gniote ile wlezie). Całokształt - rewelacja.
Jakość plastików dobra, odporne na zarysowania. Dobrze spasowane i brak trzeszczenia, ćwierkania i skrzypienia. Plastik jest twardy ale estetyczny.
Nie miałem jeszcze żadnych przypadków usterek.
Niezarejestrowano.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT 120KM 88kW [l/100km]