Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV Facelifting

Mateusz, 4 lata temu
Silnik 1.0 BoosterJet 111KM 82kW
Rok produkcji 2018
Suzuki Vitara III SUV Facelifting 1.0 BoosterJet 111KM 82kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Miała być Dacia Duster, stanęło na gitarze. Ogólnie jestem zadowolony chociaż czasami trochę mnie wkurzają pewne rzeczy. Chodzi zwłaszcza o wysokie zużycie paliwa w mieście i kompletną nieprzydatność do dłuższych wyjazdów. Wolę pojechać 10letnią Astrą niż nową Vitarą. Jest wygodniej i taniej.
Bardzo udany. Fajnie się wkręca, osiągi są wystarczające. Na autostradzie oczywiście już nie, ale nie do tego jest to auto.
Tylko 5 biegów. Biegi krótkie i przez to brakuje tej 6.
Tak sobie. Do miasta super, na trasę jest niepewny. Łatwo za mocno skręcić kierownicę i zjechać z pasa.
Wziąłem Vitarę a nie Dustera bo byłem przekonany, że jakość jest wyższa. Kompletna bzdura. Lakier słaby, lepiej nie myć w myjniach automatycznych, blachy uginają się przy lekkim nacisku, odgłos zamykanych drzwi, jak blaszanej puszki. Bardzo kiepska jakość elementów plastikowych, a są one wszędzie, nawet w bagażniku. U mnie są porysowane mimo, że woziłem głównie walizki i torby. W astrze nic mi się nie porysowało przez 10 lat a przeżyła budowę domu i wożenie cementu i terakoty. Jednym słowem tandeta made in hungary.
Ok.
Pozycja za kierownicą wygodna dla osób powyżej 175cm. Ja mam niej i efekt jest taki, że jak sobie optymalnie ustawie fotel, nie sięgam do kierownicy, jak się ustawię do kierownicy, fotel mam absurdalnie blisko deski. Zakres regulacji kierownicy powinien być większy.
Ok.
Jest ok. w dużej mierze dzięki cieniutkim boczkiem drzwi. Hałas był dla konstruktorów nieważny.
Blaszana puszka.
Wielkie rozczarowanie. W mieście przy normalnej jeździe potrafi spalić 12, na autostradzie przy 140 ok. 9,5. Da się spalić mało, ale trzeba jeździć na niskich obrotach i prawie nie przyspieszać. Taka jazda to mordęga.
Za drogo, za duże spalanie, za słaba jakość. Budżetowy produkt dla niewymagających. Jeśli ktoś się przesiada z 20letniego golfa, będzie zadowolony, ale innym radzę poszukać czegoś innego. W tej cenie się da. Podpowiadam mazdę mx3, dacie Dustera.
Trochę pierdołów było ale ogólnie jest ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 BoosterJet 111KM 82kW [l/100km]

7,2