Ocena kierowcy - Suzuki Vitara III SUV Facelifting

Krecik Kato, 2 lata temu
Silnik 1.4 BoosterJet 48V SHVS 140KM 103kW
Rok produkcji 2021
Suzuki Vitara III SUV Facelifting 1.4 BoosterJet 48V SHVS 140KM 103kW od 2020 - Oceń swoje auto
Mam to auto od pól roku i cały czas odczuwam radość z dokonanego wyboru. Pierwotnie planowałem kopic kolejne Audi A4 Allroad używane za ok 100tys , potem pomyślałem o nowym aucie i przetestowałem Hondę HRV , Subaru XV, Mazdę cx30 , Toyotę CHR, Suzuki S-Cross i na koniec Vitarę, która mnie zauroczyła. To świetny , lekko prowadzący się samochód do jazdy miejskiej i na krótkich dystansach. Taki fajny towarzysz do załatwiania codziennych spraw, auto skromne, neutralne , nie prowokujące do szaleństw Nic nikomu nie pokazuje ani nie udowadnia. Jeżeli mam nastrój mogę pojechać dynamiczniej i Vitara też jest w tym dobra.
Bardzo mocny punkt tego auta. Dynamiczny i ekonomiczny, wspomaganie hybrydowe fajnie wspomaga ruszanie przy niższych obrotach i dopędza gdy potrzeba, całość harmonijnie dopasowana. Start/stop działa rewelacyjnie.
Automat, idealny do miasta, żadna techniczna rewelacja – po prostu poprawny, mi wystarcza.
Kompromis między bezpieczeństwem a komfortem , duży prześwit ułatwia bezstresowe pokonywanie miejskich przeszkód. Zakręty pokonuje dość pewnie choć wymaga precyzji kierowania. Auto zwrotne.
cieniutkie blachy i dość miękki lakier, nie ma dramatu ale myślę o dodatkowym zabezpieczeniu lakieru.
Spoko. Pomocnicy w postaci czujnika martwego pola , kamery cofania i alarmu o ruchu poprzecznym podczas cofania bardzo pomagają.
Auto z tradycyjną, intuicyjną obsługą. Niedociągnięcia w budowie selektora skrzyni biegów , przycisk zwalniania blokady jest umieszczony zbyt wysoko i jest zbyt duży – łatwo wrzucić pozycję manual zamiast drive. System audio gra i tyle można o nim powiedzieć, nie najgorzej działa bluetooth oraz android auto ( warunek: dobry kabel). Mega wygodny system bezkluczykowy ( jest standardowo w wersji premium z automatyczną skrzynią) Pipczyk ostrzegający przed najechaniem na poprzedzający pojazd już raz uchronił mnie przed kolizją.
z przodu bardzo spoko, z tyłu dla 2 osób
wyciszenie w jeździe w miejskiej super, do 100-120 jest akceptowalne , powyżej słabo
Ubezpieczenie tańsze o 60 % niż audi o zbliżonej wartości
Klapa się czasem nie domyka
Nie psuje się

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BoosterJet 48V SHVS 140KM 103kW [l/100km]