Ocena kierowcy - Toyota Auris I Hatchback

Leex, 15 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2008
Toyota Auris I Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Najbardziej pozytywnie zaskoczyla mnie przestrzen w tym aucie. Druga rzecz to ciasza i praca zawieszenia
Układ hamulcowy : Piszczace hamulce na dzien dobry po odbiorze. To jakas wada klockow byla
Podsumowujac powiem tak... Auto jest wieksze i przestronniejsze od poprzednika. Lepiej wytlumione zawieszenie. Lepiej wyciszony silnik. Pozytywne odczucia co do komfortu. Ale znajda sie i minusy. Stylistyka bardzo przypadla mi do gustu, zarowno na zewnatrz jak i wewnatrz, ale juz nie powiem tego o zastosowanych plastikach. Niestety ksiegowi spieprzyli fajne auto.Pozatym ten samochod wyglada dobrze tylko w kolorze czarnym. Jak sobie popatrzylem na te testowe srebrne metaliki w salonie, to normalnie porazka.
Poprzednio jezdzilem toyota corolla z tym samym silnikiem. Wiec w tej kwestii same pozytywy. Zadna benzyna1,4 czy 1,6 nie ma startu. Niesamowicie ekonomiczny, cichy. Wygluszenie lepsze niz w corolli poprzedniej generacji
Nawiazujac do poprzedniej corolli biegi wchodza duzo lepiej i to tyle w temacie.
Tez lepiej. Komfort mnie zaskoczyl pozytywnie. Wlasciwosci zawieszenia i zachowanie na drodze poprawne
Widocznosc... no tu juz nie jest tak rozowo. Widocznosc do tylu niezadobra. Ale to juz chyba wszystkie auta tak maja. Spotkalem sie z komentarzami krytykujacymi przednie slupki. Mi jakos nie przeszkadza
Dzwignia zmiany biegow jest wysoko. I to jest to! :) Minus to niepodswietlone przyciski ustawiania lusterek. Niezbyt trafione umiejscowienie przelacznikow do otwierania szyb. Pokretla regulacji radia sa sliskie i troche za male. Schowek dolny po stronie pasazera nie da sie w pelni otworzyc gdy ktos tam siedzi. Dziwne, ze ktos tak niefortunnie to zaprojektowal.
Nie mam zastrzerzen co do wentylacji ani ogrzewania. A dogrzewanie z tym fajnym przyciskiem to bajka. Silnik szybko sie nagrzewa co ma kardynalne znaczenie w przypadku zyzycia paliwa i silnika wogole.
A tu mile zaskoczenie. Na tylnych kanapach miejsca wiecej niz passacie czy audi a4!Pozatym ten patent z brakiem kanalu srodkowego czyli plaska podloga dla pasazerow z tylu jest normalnie the best:) Z przodu przestrzen przeogromna jak na moje subiektywne odczucia.
1,4 D4D to prawdopodobnie najcichszy diesel w klasie kompaktow
Za malo jeszcze nim jezdze zeby cos powiedziec. Na razie auris pali troche wiecej niz corolla z tym samym silnikiem. A to z racji wiekszych gabarytow i tego, ze samochod ma zaladwie 1000 km przebiegu. W corrli tez wiecej palil na poczatku. Na zbiorniku zatankowanym pod korek max to 1280km na trasie. Nikt w to nie chcial mi uwierzyc:)
Tu tez sie mi udalo. Zaplacilem za auto 56 tys, zl polskich za 5-o drzowy model. Rabaty byly fajne na wyprzedazy 2008. Pozatym diler ze swojej strony dolozyl blokade skrzyni ( alarmu sobie nie zyczylem), rabat 1300 zl na czarny metalik, gustownie opakowane wino i dlugopis ( male rzeczy tez ciesza)
jak na razie to tylko nastepnego dnia po odbiorze pojechalem na serwis, bo hamulce tak piszczaly, ze sie ludzie na ulicach za mna ogladali :) wymienione bez szemrania od reki i jest spokoj.
za maly przebieg zeby o tym jeszcze mowic. Majac doswiadczenia z corlli, zycze sobie takiej wlasnie awaryjnosci tzn zerowej

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Toyota Auris I Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW