Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d Facelifting

Maciej, 8 lat temu
Silnik 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
Toyota Auris II Hatchback 5d Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Wiedziałem z grubsza czego się spodziewać, bo jeździłem wcześniej hybrydą jako samochodem zastępczym - wtedy z pewną niepewnością (automat). Przy bliższym poznaniu nowy Auris zyskał. Lifting udany.
Bez zastrzeżeń. Spokojna jazda przekłada się na oszczędność paliwa, w zapasie jest jednak dość mocy i momentu obrotowego, by pozwolić sobie na żwawsze wyprzedzanie (ale raczej w zakresie dozwolonych prędkości, przy autostradowych - jest już słabiej, i z mocą, i z ekonomią).
Db+. Automat bardzo wygodny, pewny, nie wymaga wielkiej wprawy i pozwala szybko do wygody przywyknąć. Jest odczuwalny (krótki, ale jednak) moment zawahania przy dynamicznym przyspieszaniu.
Db+. Nierówności wybiera wyraźnie łagodniej i ciszej niż mój poprzedni samochód (Fiat Bravo), ale też i Ford Focus III czy Hyundai i30 II. Focus daje wrażenie minimalnie pewniejszego prowadzenia. Z kolei porównanie z Corollą E12 wypada mocno na korzyść nowego Aurisa.
Db. Czujniki dokupione do mojej wersji pomagają (denerwuje jedynie fakt, że ich sygnał jest cichszy od "beepu" sygnalizującego włączenie wstecznego biegu). W wyższych wersjach jest kamera cofania. Do przodu i na boki widoczność bdb.
Db-. Brakuje drobnych schowków w desce rozdzielczej (na karty parkingowe, monety itp.). Obsługa zestawu audio wymaga przyzwyczajenia, nie zawadziłaby gałka przynajmniej do głośności, ale widocznie nie współbrzmiało to z projektem. Sterowanie w kierownicy pomaga.
Db. Z przodu lepiej, ale z tyłu zimą potrafi być chłodno (brak nawiewów w opisywanej wersji Active).
Przestrzeń dla 4 osób całkiem wystarczająca. W piątkę trochę ciaśniej. Z tyłu podłoga niemal całkiem płaska. Bagażnik w hatchbacku jest, jaki jest - ale bez tragedii (w i30 wyraźnie mniejszy)
Db++. Spokojna jazda to bajka. Hałas pojawia się przy ostrzejszym przyspieszaniu lub przy jeździe pod górę - jedyna odczuwalna wada e-CVT. Przy jeździe na silniku elektrycznym słychać tylko szum opon i powietrza, jedynie przy ruszaniu ciche"wziuuu" jak w tramwaju. :-D
Trudno ocenić grubo przed pierwszym przeglądem. Na podstawie zużycia paliwa jest nieźle, choć oczywiście do parametrów podawanych w ulotkach trzeba litr na setkę dopisać.
Gdyby hybrydy miały jakieś preferencje związane z ekologią w naszym kraju - wybór byłby dla mnie jeszcze bardziej oczywisty. Obecnie nie ma żadnych zachęt i w korkach wędzimy się w smrodzie przechodzonych tedeików.
Obecnie nie jestem w stanie ocenić.
Obecnie nie jestem w stanie ocenić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 136KM 100kW [l/100km]

5,8
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Hatchback 5d Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
5,9
6,7