Lista ocen Toyota Auris II Hatchback 5d (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Spodziewałem się więcej Jest jak na reklamie proszku do prania. Jeśli chcesz 3.6 l to idź do lekarza może ci pomoże jeśli chcesz 4 litry to latem i ciągle z górki jeśli chcesz 4.5 litra to realnie latem ale bez dotykania pedału gazu. jeśli chcesz jeździć w miarę normalnie nazbyt ni e koncentrując się na ekodrivingu musisz zalożyć 5l. Wartości są realne w mieście w trasie raczej spodziewć się trzeba 5.5 dla jazdy do 110 km ale nie autostrada...
~remmk
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Koszt paliwa bardzo niski. Bez wprawy i nie skupiając się na oszczędzaniu spala się 5l/100 mając 30% przebiegu na autostradzie gdzie zużycie może sięgać 6,3-7,3l. Niewiele się spinając można zejść do 4,5l/100. Jeżeli ktoś dużo stoi w korach to nawet niżej (to właśnie dziwna właściwość hybrydy - im więcej stoisz w korku tym mnie spalasz, najmniejsze oszczędności są przy szybkiej jeżdzie z ustaloną prędkością - autostrada itp.) Koszty serwisu...
~Akluko
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Clue programu - kupowałem 1.8 HSD tylko po to aby zagazować LPG. Sam nie mogłem w to uwierzyć - że gazować hybrydę. A jednak nie ma innej drogi aby maksymalnie oszczędzać. Spalanie w mieście potrafi zejść do 6 l LPG/100 km - przy cenie 2 zł/l daje to 12 zł. 12zł/100km!!! na trasie przy 120 km/h spalanie ok 7 l/100 LPG! I nie ma w tym oszukaństwa. Inne elementy - to Toyota - tu naprawdę ciężko jest coś uszkodzić.
~kmarek
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Bardzo dobrze. Największym wydatkiem jest zakup. Przeglądy (niestety co 15kkm) nie wymagają wymiany niczego poza olejem i filtrami. Do tej pory klocki są oryginalne i zyżyte do 10-12 mm (wg oceny serwisu mogą wytrzymać nawet do 180 kkm). "Miękkość" przeniesienia napędu, o której pisałem wyżej (i niskie zużycie podzespołów) powoduje, ze nie spodziewam się dużych wydatków na części w następnych latach
~lecizkranu
Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW
tu na razie mogę ocenić tylko po kosztach spalania paliwa, a te nie są małe. Przy bardzo spokojnej jeździe 80-95 km/h 5,6 l bez klimy. Przy 100-120 6,5 l/100km z klimą. W mieście przy lekkiej nodze 9,5 l. Przy sprawnej jeździe w mieście 10,5 -11,5 l lato.jesień. Przy czym wskazania komputera są zgodne z tym co się tankuje w rzeczywistości
~dacom
Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW
Autem przejechałem 4000 km. Głónie lato-jesień więc czeka mnie jeszcze zima czyli maksymalne spalania Póki co nie jest najgorzej. Faktem jest że używam często silnika do zwalniania, ale spalanie nie jest złe. Oczywiście czysta jazda po mieście i korki to spalanie w granicach 9 litrów no ale o takim ekstremum nie piszę.
~kmarek
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
Średnioroczne zużycie paliwa ok 4,5l. Zimą rośnie do 5,2-5,5, latem można zejść do 4,0. Ogólnie bardzo dużo zależy od tras. W mieście i na terenach podmiejskich można zejść do 4,0. Na autostradzie rośnie do 7,5l (przy utrzymywaniu 140+kmh). Ceny przeglądów na poziomie benzyny tej samej pojemności
~Mario
Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW
Auto kupione do podróży na małych odległościach więc spalanie nie ma większego znaczenia. Nie jest skomplikowaną konstrukcją więc koszty ewentualnych napraw będą nie wielkie. Odpadają DPF, dwumasy, drogie wtryski, turbo, sprzęgła. Z tego co wiem skrzynie CVT należą do trwałych.
~Kazik
Hatchback 5d Valvematic 130 132KM 97kW
Zbyt duże spalanie jak na tak maly samochód. Ogólnie silnik 1,6 132Km jest paliwożerny, Może jest to stara i sprawdzona jednostka napędowa , lecz spalanie trasa 7-8l/100km to już przesada. A jeżdzę dośc rozsądnie . W/g opini innych użytkowników ten wynik jest normą.
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Hatchback 5d
6,6
~Elektryk
Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW
W trybie eko bajka, bez jakiegoś spinania się 4,7 w zatloczonej Warszawie. Na trasie trochę wiecej ale 5\'2 nie przekroczylem. Super ze można podjechać gdzieś na trybie elektrycznym nie odpalajac silnika.
Toyota Auris II Hatchback 5d