Lista ocen Toyota Auris II Touring Sports Facelifting (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 27 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Vojek
Touring Sports Facelifting 1.2 D-4T 116KM 85kW
Trochę się rozpiszę.Jesienią 2015 wahałem się między wyrobem z grupy VW (Golf,Octavia/Touran),a Aurisem.Sprzedawca w salonie Toyoty obiecywał,że oni nie oszukują klientów,że spalanie znacząco spadnie po 2-3 tys przejechanych km. Teraz mam 5 tys i jest tak.W mieście przy delikatnej jeździe jestem w stanie osiągnąć 6,5-7 l (więc nie jest źle),aczkolwiek każde ostrzejsze pogonienie silnika skutkuje chwilowym zużyciem sporo ponad 20 l/100...
~Łukasz
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Autem zrobiłem 22 tys km po całej Polsce, od początku spalanie wychodzi 5,5 litra. Skoda rapid 1.6 diesel 105 KM zrobiłem 123 tys km, spalanie cały czas 4,5 litra. Skodą przy spokojnej jeździe w trasie można zejść poniżej 3,5 litra, natomiast toyotą udało mi się zejść do 4,8 litra. Dodam, że do pierwszej wymiany oleju toyotą jeździłem spokojniej. Obecnie już przy normalnej jeździe spalanie wzrosło prawie do 6 litrów. Auta o porównywalnych...
~Mateusz
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Od tankowania do tankowania 20% odcinki do 2km za jedną jazdą, 50% odcinki ok 10km, 30% około 40km (obciążenie rzędu 200kg) - spalanie 6.0 rzeczywiste (5.8 na liczniku). Spalanie poniżej 10L od startu po przejechaniu 2km. Szczecin - Warszawa autostrada 90-100km/h - spalanie 4.4l Ta sama trasa przez miejscowości - zwalnianie do 50km/h i płynne przyspieszanie do 100 - spalanie 4.2L. 4.0 do osiągnięcia na przejażdżce weekendowej około 40km....
~Łukasz
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
12 litrów na 100 km i zasięg poniżej 400 km to jakiś żart. Przy podróży nad morze z centrum Polski i przy ewentualnym korku na bramkach, jazda polega na szacowaniu dojadę do następnej stacji czy nie. Pokonując tę trasę i tak trzeba tankować na stacji. Samochód służbowy więc nie znam kosztów eksploatacji, ale do prywatnego użytku nigdy bym go nie polecił, nawet za darmo bym go nie chciał bo koszt paliwa czyści kieszeń.
~Marek
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Od zawsze jeździłem dieslami i to tymi co palą mało np. 1,9 TDI 1,4 i 1,6 HDI i mogę powiedzieć że to taki "benzynowy diesel" o innych właściwościach, momencie obrotowym itp. W mieście rekord spalania to 2.7 litra ale to już było ekstremum (można jak się uprzesz). W trasie na autostradzie 130 km - 5,5 L Realnie średnia w mieście 5,5 i pamiętajcie że licznik zaniża podawane spalanie.
~Przemek I.
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Póki co tylko przeglądy i płyny eksploatacyjne. Ponoć legendarne w tych autach są przebiegi na zestawach klocków i tarcz hamulcowych. A to ze względu na fakt, że po lekkim naciśnięciu hamulca auto zaczyna od hamowania silnikiem - odzyskuje energię. Klocki wchodzą do działania dopiero później, co wpływa znacząco na ich zużycie. Niby drobiazg, ale już mniejszy koszt.
~Lata1984
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rekord uzyskany na trasie Gorlice-Wierzchosławice. Wynik z komputera różni się co najwyżej o 0.1 w porównaniu do wyliczonego przez autocentrum. Opony zimowe. przebieg auta 2300km. Zaznaczam, że bardzo rzadko jeżdżę w korkach więc spalanie również niższe a moja jazda miejska to raczej płynna jazda po obrzerzach Krakowa oraz po głównych arteriach poza godzinami szczytu.
~Piotr
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Silnik na łańcuchu więc nie trzeba się martwic rozrządem. Olej co 15tys km. Części tanie i dostępne ale nic ja nie robiłem przy nim bo za nowe auto za jakiś czas się przekonam czy lider nie zasadności. Jak będę miał zamontowany gaz to już 16zł/18zl za 100km więc bardzo tanio się jeździ. Plusem jest brak dwu mas czyli sprzęgło wytrzyma długo bez napraw.
~Frogman
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
W zasadzie jeżdząc nawet bardzo dynamicznie a trzymając się przepisów ( powiedzmy +10km/h do znaków ) to nie ma możliwości przekroczenia 5 l/100km. Więcej pali tylko na autostradzie pow. 130km/h ( ok 5,7l ) oczywście mówię cały czas o świadomej jeździe hybrydą i korzystanie z kruczków ( krótkie zrywki gazu, korzystanie z "żeglowania etc. )
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Touring Sports Facelifting
5,1
5,8
6,8
6,6
8,8
~Tadek
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Nie byłoby źle gdyby nie to spalanie... Auto jest typowo miejskie i koniec kropka. Jakby benzynowy silnik nadawał się na trasy to autobusy, ciężarówki i lokomotywy byłyby na benzynę. Pewnych rzeczy nie da się oszukać. On nie spali na drodze szybkie ruchu około 5 litrów tylko przynajmniej 7 a to i tak dobry wynik jak na benzynę.
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting