Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

kerons19, 7 lat temu
Silnik 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne
Układ hamulcowy
Dużym plusem tego samochodu jest napęd hybrydowy ze skrzynią E-CVT, który bardzo dobrze się sprawdza w miastach w korkach. Na normalnym trasach 90-100 km/h samochód także dobrze się prowadzi. W moim przypadku gorzej samochód wypadał na autostradzie przy zmianie pasów. Jadąc z rodziną (4 osoby) z pełnym bagażnikiem miałem problem ze zmianą pasów. Samochód słabo reagował na pedał gazu przy 110 nawet w trybie "POWER MODE". W przeciągu 9 miesięcy zrobiłem samochodem ponad 18,5 tyś km i pozytywnie wspominam to autko. Wnętrze samochodu w pakiecie „COMFORT” jest bardzo dobrze wykonane. Dodatkowe systemy bezpieczeństwa w pakiecie „Tech” działają bez zastrzeżeń i są pomocne, na co dzień. Autko polecam.
Małe nieporozumienie ogrzewania w zimę. Kiedy stałem w korku w chłodne dni to samochód przełączał się na silnik elektryczny co powodowało że automatycznie klimatyzacja przestaje grzać ciepłym powietrzem.
Wielkim nieporozumieniem w tym samochodzie jest wytłumienie dachu. Przy pierwszej jeździe w deszczu nie wiedziałem co się dzieje. Dosłownie każdą krople było słychać na dachu. To samo się tyczy nadkoli. Zero wytłumienia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 136KM 100kW [l/100km]

5,7
6,9
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
6,6
7,2