Lista ocen Toyota Avalon I (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mike
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Bak ma ok 70 litrów. Z czego jakieś 11 to rezerwa. Tankuję do pełna jak mi się zaświeci. Za jednym razem to jakieś 260 zł. Jeżdżę ok 500 km na jednym tankowaniu. Olej raz na rok to jakieś 130 zł (5W30) + filtr 20 zł + 80 zł wymiana. Pierwsze ubezpieczenie kosztowało mnie 770 zł, a ostatnio jedynie 403 zł, bo Avalon skończył 25 lat i mają tańsze oferty w Axa dla takich aut. Reszta to części eksploatacyjne, które wypadają bardzo znośnie....
~Larxand
Sedan 3.0 i V6 24V 200KM 147kW
Nie jest to samochód super tani w eksploatacji (spalanie w mieście nigdy nie spada poniżej 11 litrów). Części oryginalne są niezbyt tanie (jak u wszystkich producentów). Na szczęście w nieautoryzowanej stacji pełny przegląd można zamknąć w kwocie 1000 zł a nawet poniżej. Jeśli chodzi o naprawy to nic w nim nie było dotąd (odpukać) naprawiane. Po 10 latach umiarkowanej eksploatacji (160 tys. km) wymiany wymaga maglownica (zresztą z winy...
~Arcer
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Mało kto wierzy, że takie auto z trzylitrową V6 pali tylko tyle (11-12 l/100 km LPG w trasie). Trzeba pojeździć żeby zrozumieć :). Gorzej z częściami - to co pasuje od Camry dostępne w każdym sklepie i tanio, ale tylne hamulce i zawieszenie tylko oryginały. Mówię oczywiście o polskim rynku, drobnica (wagowa) sprowadzona z USA wychodzi 3x taniej nawet po doliczeniu kosztów wysyłki, a paczki docierają w niecały tydzień.
~Julek
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Samochód z wyższej półki a koszty utrzymania z niższej. Spalanie uwaga: jeżdżę na gazie i jak to w autach o dużej pojemności i w automacie jest duża różnica pomiędzy jazdą na trasie i w mieście. Na trasie spali 10,5L gazu możliwe 9L a jak szalejesz tj ok 140kmh to ok 11,5L. w mieście między 13 a 15L. Ja jeżdżę niemal wyłącznie w mieście. Moje dane są prawdziwe bowiem pomiary robię cały czas
~jr
Sedan 3.0 i V6 24V 200KM 147kW
Samochód miło się tankuje, bo nie pali jak smok - mi średnio 10l/100km bez oszczędzania, czyli Avalon nokautuje swoich zachodnioeuropejskich konkurentów nawet na stcji benzynowej. Ceny części w normie (o ile coś się komuś popsuje) ale ceny usług w autoryzowanych stacjach to przesada. Drogie są również części "nieeksploatacyjne" typu chlapacze itp.
~spliffik
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Kurde powiem wam szczerze, glowa mnie zaswedziala ze sprzedalem to auto, pomyslalem sobie - kupie se swiezsze auto - a teraz zaluje bo kupilem sobie alfe 166 z 2 litrowym silnikiem i dziwka pali tyle samo benzyny co 3 litrowy avalon! a avalon ma 50 koni wiecej
~yegi
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Zużycie paliwa w zakorkowanym Wrocławiu dochodzi do 14 litrów. Na trasie (jazda A4 na tempomacie) bierze około 8 litrów (średnio 120 km/h, włączona klima, 4 osoby i bagaże na pokładzie). Póki co przegląd nie był robiony. Wymieniane elementy eksploatacyjne w przystępnych cenach.
~maty007@interia.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 200KM 147kW
Mało to niepali ale zależy kto jaką ma noge a automaty wiadomo wiecej palą, miasto 13L, trasa 9L, srednie 11L/100km, ale jak na takiej klasy auto i z takim silnikiem jest OK
~tadeusz.be@wp.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 200KM 147kW
kosztowny pochłaniacz oparów ok.1000pln ,wiele zamienników do zawieszenia , wjeżdzie po mieście do 11l , poza miastem na o rasie 2500km sr. zużycie ok.8,4l
~TESTER POJAZDÓW
Sedan 3.0 i V6 24V 192KM 141kW
Bardzo dobre osiągi przy relatywnie niedużym jak na pojemność 3000cm3 zużyciu paliwa. Poprostu samochós się przyjemnie tankuje.