Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Jawa, 20 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
Toyota Avensis II Kombi 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
To wprawdzie wersja podstawowa "SOL " ale jakie było moje zdziwienie gdy chciałem podgrzać lusterka. Sądziłem że zepsute. Co jak co ale żeby w aucie tej klasy nie było lusterek podgrzewanych ? Przyznam że kupując nie sprawdzałem czy ta opcja jest w standardzie bo .... to już standard w autach niższej klasy !! Podobna sytuacja dotyczy podgrzewanej przedniej szyby. Druga sprawa to silnik. Moment obrotowy niższy niż być powinien aż o 11%. Auto dynamicznie przyspiesza ale po założeniu boxa osiągnąłem niewiele ponad to co deklaruje fabryka! Tylko że za dopłatą. Uchwyt na napoje umieszczony nad panelem radia to już rewelacja. Wychlapałem trochę coli i już przyciski od radia kleją się z obudową. Ogólne wrażenie psuje też sprzedawca niszcząc barbarzyńsko pod pretekstem przebudowy na wersję ciężarową trzeci pas bezpieczeństwa na tylnych siedzeniach. Dlaczego mają odkręcać skoro prościej jest przeciąć? Można dokupić za 650 + montaż :))). Tylko dlaczego mam płacić dwa razy? Tłumaczenia sprzedawcy: "robimy zgodnie z przepisami" nie przemawiają do mnie. Na ten przykład we wcześniejszych (VW i Mitsubishi) odkręcony z nowego auta pas leżał w bagażniku. Ogólnie oceniam nową Avensis pozytywnie. Potencjalnym nabywcom polecam jednak przemyśleć decyzję. Może konkurencja oferuje za podobną cenę trochę więcej niż to co Toyota z Avensisem w wersji SOL.
mógłbym napisać że doskonale, ale bardzo rozczarowałem się po wizycie na hamowni. Z deklarowanych przez producebnta 285 Nm i 115 KM było zaledwie 256 (!!!!) i 109 KM.
bardzo dobrze
w Mondeo zawieszenie jest lepsze
w kombi słaba, trzeba parkować "na czuja"
nigdy nie spalił więcej niż 7,8 (wskazania komputera) Trasa to nawet poniżej 5,5
"4" (z bólem serca)
Toyota Avensis II Kombi