Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

Piotrek G, 12 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i mało pali, zaskoczyła mnie niestety też awaria.
Silnik : Usterka uszczelki pod głowicą i koniecznośc wymiany silnika
Karoseria : trzeszczące boczki drzwi
Gdyby nie awaryjność silnika i koła dwumasowego to byłoby naprawdę nieźle. Dobrze, że jednak nie zrezygnowałem z przesadnie drogiego serwisu (duży przegląd 1700 pln), bo naprawa silnika bez gwarancji Toyoty byłaby nieopłacalna. Tu trzeba pochwalić Toyotę, że daje 9 lat lub 200tys \"gwarancji\" na silnik. Jednak po Toyocie spodziewałem się lepszej jakości wykończenia wnętrza i lepszej ergonomii. Osobiście ciężko mi zająć dobrą pozycję za kierownicą na dłuższych trasach - nie znalazłem dobrej pozycji do podparcia rąk. Jak na kombi problematyczny jest załadunek większych przedmiotów przez mocno nachyloną tylną szybę.
Tak dynamiczne auto powinno oferować układ jezdny odpowiedni do możliwości silnika, a tak jest raczej mistrz prostej
Problem ze znalezieniem dobrego podparcia rąk podczas dłuższych tras,
Tragedia zimą w wersji bez dogrzewacza - tryb automatyczny całkowicie nie radzi sobie z utrzymaniem zadanej temperatury podczas mrozów
Bardzo mocny punkt tego auta, cisza i spokój niemal do prędkości maksymalnej. Przy okazji nie wiem kto wymyślił, żeby przy takim wyciszeniu zużycie klocków było sygnalizowane \"piszczeniem\" specjalnie zatopionego drutu w klocku, a nie kontrolką na desce
Przy takich osiągach zużycie paliwa rewelacyjne, za to ceny przeglądów i napraw nieprzyzwoicie wysokie
Po Toyocie spodziewałem się więcej, ale i tak nie jest źle.
Przez 2 lata nic się nie działo poza klockami hamulcowymi (ale to eksploatacja)
Silnik D4D ma wadę fabryczną i występuje w nim awaria uszczelki pod głowicą, która pociąga za sobą wymianę bloku i głowicy, koszt w serwisie to ok 25tys za same części+ robocizna. Plusem jest to że jeśli samochód ma <200tys km przebiegu i był serwisowany w ASO to Toyota pokrywa koszty naprawy. Wrażliwe koła dwumasowe, nie lubią dynamicznej jazdy z gwałtownymi zmianami obciążenia silnika. Nieco wykluczające się elementy przy 150KM w dieselu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

6,9