Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

gg:1685012, 16 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : nie jest to ospały klekot czy auto w ktorym nie czuc 150koni...mimo,ze nie jest to duzo jezeli ktos potrafi obchodzic sie z dieslem i taka skrzynia,bez problemu te 150koni odnajdzie...reszcie proponuje trening:)
to moja druga toyota,drugi tez jej diesel---przez zakupem brałem pod uwage nowego passata i to byl w zasadzie glowny konkurent--przegrał bo za podobna cene oferował zancznie mniej--przede wszystkim-mniejszy silnik<2.0tdi>,mniejsza moc<140km>..poza tym "sława" passata na polu najbardziej rozchwytywanych samochodow przez amatorow cudzej własnosci. nie żałuje,gdybym mial wybierac wybrałbym tak jeszcze raz
bardzo przyzwoicie---elastycznosc silnika mnie zadziwia--biegi 3,4,5 sa naprawde mocne--ale 4 robi najwieksze wrazenie.
nie jest to sportowe auto wiec oczekiwanie krotkiej,sportowej skrzyni dziwi mnie u niektorych uzytkownikow...skrzynia pracuje poprawnie--6 bieg bardzo ładnie odciaza samochod w trasie...na poczatku byly małe problemy z "wchodzeniem" 1 biegu,ale brały sie one raczej z przyzwyczajenia do innej skrzyni niz z wady obecej...po kilku kilometrach mozan sie nauczyc wrzucac ja bez problemu...poza tym absolutnie najsilniejszym biegiem jest 4...juz przy 150koniach robi duuze wrazenie---poza tym na uznanie zasługuje elastycznosc....--ocena "dobra" ze wzgledu na poczatkowe problemy z 1biegiem
...jak usłyszałem u dealera---to jest auto dla menadzerów i kadry profesorskiej na emeryturze..i pewnie w opoarciu o mniej wiecej takie stwierdzenie zostalo zbudowane zawieszenie....jest miekkie,moze troche za bardzo--poprzednio mialem corolle,ktorej zawieszenie znacznie bardziej mi odpowiadało--na zakretach czasami sie jeszcze obawiam,chociaz pewnie 17´´kola z wersji d-cat w wiekszosci rozwiazuja problem...ja obecnie zamowilem 18´´ kola i szukam gwintowanego zawiesznie..jezeli lubisz miekko zestrojone zawieszenie,lub wozisz delikatne rzeczy---bedzie ci sie podobało,w innym przypadku trzeba bedzie na dluzsza mete poexperymentowac z wiekszym kołem,badz twarszym zawieszeniem
bez zarzutów...mam 183cm i widze wszystko,a te ogromne lustraułatwiaja jeszcze wiecej.Miło,ze składane elektrycznie-waskie uliczki prestaja byc takie straszne..-autem jezdzi równiez narzeczona ktora przy wzroscie 159cm,podpompowuje sobie fotel do gory i rowniez nie narzeka..ocena DOBRA,bo auto wymaga mimo wszystko jakis umiejetnosci,jest duze a czasami nawet wieksze niz nam sie wydaje---czujniki parkowania na tyl to dobra inwestycja
żadnych ekstrawagancji--wszystko tam gdzie ma byc...nie trzeba szukac,czytac itd---wszystko wiemy w zasadzie "z marszu"
auto przy 2,2l silniku bardzo szybko sie nagrzewa,klimatronik dziala bardzo ładnie a precyzyjna regulacja temperaturypozwala ustawic pozadany poziom ciepła...nie wiem co znaczy "doskonała" w ocenie wentylacji--pewnie chodzi o kabriolet--w zwiazku z czym ocena "dobrze":)
duze auto,duzo miejsca---z przodu przez kragłosci deski mozna odniesc wrazenie ze przestrzeni jest mniej aniezeli z tylu-jest to jednak tylko wraznie.Jakis czas temu jechałem w trase 600km,na pokładzie 3 osoby o wzroscie powyzej 180cm+bagaże.Osoba siedzaca z przodu na pasażerce dodatkowo cały czas z laptopem na kolanach i nie slyszałem słowa narzekań-a i ta z tyłu chwalila duza ilosc miejsca na kolana i wygodne fotele---w tej kategorii absolutnie "doskonałe"
przy rozruchu klekot jak to klekot,musi troche pohałasowac--alejak sie rozgrzeje jest naprawde cichy,podczas jazdy nie slychac ze to diesel....w srodku cisza,audio na przyzwoitym poziomie.dobrze
auto poki co ma przejechane około 3 tysiace km---w miescie pali jakies 8-9litrow w zaleznosci od jazdy.w trasie jestem w stanie zejsc do 5.2--5.6 litra jadac 140km/h na 6 biegu.. trase poznan-jastrzebia gora-poznan przejechalem w 3 osoby z bagażem na jednym baku---trasa ok 800km z przygodami za ok 180zł...uwazam to za bardzo przyzwoity wynik.
doskonale.nic wiecej
ciezko to jeszcze ocenic po 3 tysiacach km...wiec awansem dostaje "dobrze"
jak wyzej

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]