Lista ocen Toyota Avensis III (169) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 245 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mrowa
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Tu mam duży problem ze sztywnością konstrukcji samochodu. W czasie jazdy po wybojach wyraźnie słychać jak pracują drzwi przednie. Słychać uszczelkę. A dlaczego to poważna usterka? A bo ma wpływ na inne elementy samochodu. W momencie dużego przechyłu karoserii włącza się sygnalizacja otwarcia tylnej klapy co skutkuje włączeniem na chilę świateł awaryjnych i brzęczyka w aucie. Kierowca z tyłu kompletnie nie wie co się dzieje i zaczyna ostro...
~andrzelo
Sedan 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Niestety Toyota się nie popisała uważam iż model ten jest nieudany mam 80 tyś już musiałem wymienić pompę wody , a tera mam problemy ze skrzynią zaczyna być słyszalny gwizd w skrzyni, przy delikatnym dodawaniu gazu, na wszystkich wyższych biegach przy predkości ok. 70-80km/h. Jest wyraźnie głośniej niż było na początku, zwłaszcza na gładkim asfalcie
~Krzysiek
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Regularnie paruje przednia szyba przy czujnikach. Nie działa wtedy system rozpoznawania znaków drogowych, podobnie jak system hamowania przy niskich prędkościach. Toyota zna problem, auto było w serwisie na rozwiązaniu tego problemu, niestety "naprawa" kompletnie nic nie zmieniła. Żenada, żeby wyłożyć się na czymś takim.
~Andrzej_K7
Wagon 2.0 Valvematic 152KM 112kW
W Toyocie po 5000 km nie spodziewajcie się usterek, a już poważnych w żadnym razie. Poprzednią avką zrobiłem 140.000 km i jedynymi "usterkami" była wymiana akumulatora i rozrusznika. Info o wadach pedału gazu czy hamulaca włóżcie między bajki m. zd. to bardziej "zasługa" konkurencji niż realny problem w avkach.
~K.Kamil
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Jak dbamy tak mamy. Mam nadzieję, że model D4D po 2010 został poddany rzetelnej poprawie i ustrzeże się problemów odkształcania się bloku silnika. Łańcucha narazie nie słychać i wymienione wcześniej jedynie roliki i pasek klimy, akumulator. Zapowiada się optymistycznie, mam nadzieję, że tak pozostanie.
~sk
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
trzy razy wymieniane/naprawiane sprzęgło na gwarancji (przy 17, 37 i 45 tys km przebiegu). Kwity za części na prawie 8 tys zł. Aż strach pomyśleć co dalej bo gwarancja się właśnie skończyła. Lakier to porażka, rysuje się od wiatru który opływa samochód podczas jazdy...
~Marcin
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Od zakupu coś stuka w kolumnie kierownicy. Serwis Toyoty żąda 5 tys. za oryginalną kolumnę, natomiast inni mechanicy nie widzą w ogóle problemu. Więc tak jeżdżę od dwóch lat... Poza tym jednak nie było żadnych awarii.
~Uzytkownik Toyoty
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Poza opisanymi powyżej - brak. Aczkolwiek z uwagi na prowadzona przez markę, kampanię reklamową o liderze niezawodności, to sypiące się łożysko oporowe skrzyni biegów przy ~ 86 tys. km nie pozwoliło mi dać oceny dobrej.
~Ricardob2
Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Akcja Toyoty wymiana niedawno 270 000 kolektora ssącego i egr , chłodniczki , poza tym żadnych , oczywiście gratis , no Toyota Klasa co prawda auto miało 5 letnią gwarancje, ale to było już po 7 latach.
~Robert
Wagon Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jak do tej pory brak takowych, ale niewiele kilometrów przejechałem. Nie wiem jakie będą jego koszty utrzymania, ale daję wiarę jednej z naklejek na tylnej szybie. I za tę moją wiarę daję ocenę dobrze.