Lista ocen Toyota Avensis III (226) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 187 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kurczak
Sedan 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Wszystko OK. Całe szczecie ze poprawiono bład z poprzednika,kiedy to przy włączonach swiatłach w dzien praktycznie nie było widac które elementy przycisków klimatyzacji aktualnie sa właczone-teraz jest dobrze-wszystko czytelne,nawet przy duzym słoncu. Mały minusik za brak oddzielnych nawiewów w słupkach lub tunelu srodkowym dla pasazerów z tyłu. Owszem, nawiewy znajdują sie pod przednimi fotelami ale brak jest jakiejkolwiek regulacji. Co...
~tommmmy3
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Klimatyzacja automatyczna 2 strefowa, nie przeszkadza brak nawiewu na tył. Ustawianie temperatury przy ogrzewaniu to wielka ściema, na początku zaziębiłem się, w VW miałem tak, że jak nastawiałem 18C to miałem 18C, tutaj nastawiam 22C mam około 17C = TOTALNE DNO, nie wiem jak będzie latem, zima długa, aha irytujące jest podwyższanie obrotów silnika przy włączonym ogrzewaniu, gdy silnik jest jeszcze zimny. I jeszcze sprawa szybkości nagrzewania...
~Piotr
Wagon Facelifting 2015 2.0 D-4D 143KM 105kW
Klimatyzacja działa szybko i skutecznie. W trybie AUTO posiada 3 poziomy sterowania nawiewami: SOFT, MEDIUM, HARD - każdy znajdzie coś dla siebie. Fotele grzane, ustawiane płynnie pokrętłem dzięki czemu nawet po zgaszeniu silnika auto pamięta ostatnie ustawienie. Opcjonalne podgrzewanie przedniej szyby, a właściwie miejsca pod wycieraczkami szyby czołowej to przydatny gadżet w zimie. Minus za brak nawiewów z tyłu.
~toyociarz z warszawy
Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Automatyczna klima działa rewelacyjnie, jest dużo bardziej wydajna w stosunku do tej z Avensisa 2004. Tam nastawy latem trzeba było trzymać na poziomie 20 stopni C tutaj ustawione 22,5 stopnia i jest OK nawet w upał a taki już był w długi majowy weekend. Gdy jest chłodniej automatyka bardzo sprawnie dogrzewa do wymaganej temperatury, szyby nie parują.
~scaniar420
Wagon Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Ogrzewanie i klima chodzą bardzo dobrze. Szybko sie nagrzewa, natomiast klimatyzacja szybko schładza. Wprawdzie tylko jeden dzień w kwietniu uraczył nas temperaturą +20 stopni i można było ją przetestować ale zdała egzamin celująco. Przednia szyba nawet jak zaparuje to jej podgrzewanie moment niweluje niedogodność.
~mrowa
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Klimatyzaja działa bdb. Włącznik, który kieruje całe powietrze na przednią szybę działa dobrze. Ogrzewanie już nie jest takie szybkie. Duża ilość płynu chłodzącego wymaga czasu aby dać efekt. W Aurisie dogrzewanie po uruchomieniu zimnego silnika sprawdzało się w naszych warunkach. Szkoda że Avensis już tego nie ma.
~Pablo
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Żadnych uwag. Mam manualną klimę i muszę przyznać że lepiej działa niż automatyczna w Avensis T25. Wystarczy raz wyregulować temp.klimy, otworzyć delikatnie okno (jestem alergikiem i wolę bardziej wilgotne powietrze a nie wysuszone przez klimę) a potem ewentualnie tylko zwiększać nawiew jak słońce przypali mocniej...
~ave2018
Sedan Facelifting 2015 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Jest bardzo dobrze, nie mogę się do niczego przyczepić (wiem, że testujący zwracają uwagę na nawiewy na tylny rząd siedzeń umieszczone między przednimi siedzeniami. Tu nawiewy, podobnie jak w wielu autach są pod siedzeniami - dla mnie to rozwiązanie jest ok, ale może komuś sprawia to różnicę)
~szczesliwy_uzytkownik_4_lata_pozniej
Wagon 2.0 D-4D 126KM 93kW
Klimatyzacja mogłaby nieco bardziej chłodzić w letnie upały (nie jest to wina zbyt małej ilości czynnika etc) po prostu ten model tak ma. Strasznym skąpstwem jest jednak brak dodatkowych kratek nawiewu na tylną kanapę. Żeby chłód dotarł tam z przodu auta trzeba solidnie podkręcić wiatrak (do połowy).
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III
6,2
8,3
9,3
~fred
Wagon 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Nagrzewa się szybciutko. Klima OK i nie zawyża zbytnio spalania. Brak nawiewów na tylna kanapę! Kiepski pomysł z mało przydatnym dodatkowym pionowym nawiewem w górnej części deski rozdzielczej - nie można uruchomić go razem z typowym nawiewem na szybę, żeby przyspieszyć np. jej odmrażanie.