Lista ocen Toyota Avensis III (29)

~edek
Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Użytkowałem samochód 4 lata. Tzw auto flotowe (firmówka). Na początku nie byłem zbyt zadowolony z wyboru nuda i brak tabletu itd. Natomiast z biegiem czasu doceniam te auto. Naprawdę bardzo solidna konstrukcja. Samochód zdałem po po 4 latach i można powiedzieć że był niemal w stanie jak nowy. Żadnych stuków puków świerszczy itd. No kompletnie nic się nie zepsuło nie licząc kilku zarysowań plastików (te akurat dość przeciętne w miejscach...
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Euforia pierwszego roku minęła. To już mój trzeci wpis po blisko 5 latach, auto spisuje się dobrze, ale go nie pokochałem. Jest takie jakieś obce i zimne, choć wiem, że mnie nie zawiedzie. Chyba wybrałem za duży rozmiar na moje miejskie jazdy. Denerwuje mnie twardość zawieszenia i mało komfortowe fotele. Cieszy niezawodność i niskie spalanie.
~Marcin
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Avensis III w podstawowej wersji, to zwykły samochód dla kogoś, kto po prostu chce mieć duże, wygodne auto, kosztem bajerów i tzw. niby prestiżu. Do jego zakupu skłoniła mnie domniemana niezawodność Toyoty i właśnie to, że nie jest ona przeładowana elektroniką, której osobiście trochę sie boje w nowoczesnych samochodach. Niestety trzeba przymknąć oko na pewne jakościowe niedociągnięcia, które rażą, w samochodzie za grubo ponad 70 tys. zł.
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jestem zadowolony. Planowałem Mitsubishi Lancera, ale ponieważ się wyprzedali z rocznika 2009 i trafiła się duża promocja na Avensisa to mam auto o klasę wyższe i poważniejsze - jak dla dziadka. Jest komfortowe choć trochę sztywne, bardzo ciche i zaskakująco mało pali. Z tym silnikiem polecam dla wszystkich, którzy chcą rozsądnie jeździć a nie ścigać się na światłach. W wersji podstawowej ma wszystko co chciałem i akurat nie ma tego czego nie...
~Pablo
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Potrzebowałem auta które bez problemu będzie prywatnie robić ok. 35\'000km rocznie. Ten Avensis na razie zdaje egzamin. Nie chciałem już diesla (koło 2-masowe, wtryski, turbina). Ja jestem zadowolony. Emocje zerowe ale za to jeździ, jeździ i jeździ...
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Zakup był przypadkowy - ale ocena całości jest bardzo dobra. To już mój drugi wpis - po roku od zakupu. Oby tak dalej.
2,9
~ężynier
Wagon 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Jakosc plastikow nie powala. Zaslepki z foteli odpadają w kazdym T27. Miejsce na butelke kolidujące ze zmianą biegów wymyslil prawdopodobnie jakis mocno ograniczony intelektualnie "dezajner"
~kacper125
Sedan Facelifting 2015 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Duże wygodne auto, jak dla mnie ładne, silnik prosty tylko olej i filtry, rozrząd na łańcuszku, ekonomiczne, nastawione na komfort, ale jak trzeba na wyższych obrotach dość dynamicznie.
~wosto@vp.pl
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Wspaniała sylwetka, robi wrażenie. W środku również bez zastrzeżeń. Doskonały samochód dla rodziny, posiada duży bagażnik.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

3,5
~Michał
Sedan 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Auto dla rodziny, które fajnie wygląda ale poza tym nie wnosi niczego pozytywnego.