Lista ocen Toyota Avensis III Sedan Facelifting (28)

~Edward
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Silnik cichy i oszczędny. Nie ma problemu ze sprawnym poruszaniem się zarówno w mieście jak i na autostradach. Dynamika całkiem dobra pod warunkiem utrzymywania silnika w okolicach 3 tys obr i odpowiednią redukcją biegów. Średnie spalanie na dystansie 60 tys km to 7,5 l. Silnik ładnie ciągnie do 6 tys obr dzięki temu brak kłopotów przy wyprzedzaniu kilku Tir'ów na raz. (Silnik)
~Tomasz ze Śląska
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
To moja kolejna ocena samochodu, pierwsza Toyoty...powinno być zdecydowanie więcej niż dobrze ale nie do końca doskonale. Takiej oceny jednak nie ma a Avensis bliżej do doskonałości. Toyota zaskakuje, na początku niepozorna, niczym nie zaskakująca ale z czasem jazda nią coraz bardziej cieszy, Przyznam, że nigdy tak nie miałem, na początku było zadowolenie a dopiero później dostrzegałem mankamenty, tu jest na odwrót...Zatem tak...
~Marek
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Oceniłem na tym forum już kilka poprzednich swoich samochodów. Porównam go do innych samochodów z rożnych klas. O avensisie mogę powiedzieć: samochód posiada mało wyraźnych wad oraz zalet Większość elementów jest na średnim poziomie. Jedni będą to lubić inni nie. Słabsze od samochodów tej samej klasy jest moim zdaniem wykończenie (materiały). Samochód jest jednak dobrze zmontowany, na przykład pod naciskiem trzeszczą plastiki centralnej...
3,5
~tommmmy3
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Po raz pierwszy przy zmianie samochodu poczułem, że przesiadłem się do auta droższego i gorszego, które gorzej jeździ, gorzej hamuje, ma gorsze przyśpieszenie, ma gorszą skrzynię i zawieszenie. ZASKAKUJĄCE ROZCZAROWANIE. Tym bardziej, że do tej pory miałem Toyotę za producenta co najmniej porównywalnego z VW.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
Na przestrzeni pięciu lat eksploatacji zero usterek! Oczywiście wszystkie przeglądy w stacji ASO zgodnie z zaleceniem producenta.
~R.3.
Sedan Facelifting 2.2 D-CAT 177KM 130kW
3,5
~Piotr K
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
Z poprzednim modelem T25 ten samochód nie ma nic wspólnego. Powiewa tandetą. Lipne plastiki które się rysują od byle dotknięcia, niewygodne fotele, beznadziejne wyciszenie wnętrza, koło kierownicy jak zdjęte z karuzeli.
~Literat
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
zawsze chcialem miec takie auto. skonfigurowane w wersji SOL z pakietem buissnes + PLUS dają mi pałna satysfakcje z jazdy. Lamp ledowe dają sie zauwazyć w \"tłumie\" a nowe podejscie Toyoty do styloistyki w odniesieniu do poprzedniej wersji daje swietny efekt.
3,6
~koks
Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW
To moja 3 Toyota, po Carinie i Avensisie kombi d4d z 2007 r. Ostatni miałem w pełnej opcji, z większości "wynalazków" nie korzystałem a trzeba było za nie sporo zapłacić więc zdecydowałem, ze kupie uboższy. I to był błąd. Ponadto co kolejna Toyota to gorsze materiały i wszędzie taniość i oszczędność.

Usterki Toyota Avensis III

Toyota Avensis III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

3,6
~slawek.wie
Sedan Facelifting 1.8 Valvematic 147KM 108kW
Auto przestronne, dość komfortowe, silnik zdecydowanie za słaby (poprzednio miałem diesla z turbiną więc brakuje zdecydowanie momentu), zaletą są skrętne ksenony i podgrzewanie wycieraczek oraz zasłonki szyb w tylnej strefie. Dużym minusem elektryczny hamulec ręczny. Boczne nawiewy w pseudo chromie odbijają się w lusterkach wstecznych - będę musiał czymś zakleić. Jasna alcantara - ładnie wygląda ale mało praktyczna. Kamera cofania bez linii...
Toyota Avensis III Sedan Facelifting